Yol stresine birebir: Duygusal Destek Tavuğu

Popeyes, Noel döneminde zorlu bir uçak yolculuğuna çıkmaya hazırlananların yanında.

19.12.2018 - 10:56 | Arzu Nilay Kocasu

Yol stresine birebir: Duygusal Destek Tavuğu

Aralık ayının başında Delta Airlines, duygusal destek hayvanlarının, sekiz saat ve üzerinde süren uçuşlarda yolculara refakat etmesini yasaklayacağını duyurdu. Havayolları, ayrıca, duygusal destek hayvanlarının herhangi bir uçuşta sahiplerine refakat edebilmeleri için en az dört aylık olmaları koşulunu getirdi.

18 Aralık itibarıyla yürürlüğe giren ve American Airlines gibi başka havayollarının da hayata sokacağını duyurduğu bu yeni uygulama, bilhassa Noel döneminde sevdiklerine kavuşmak için uzun ve yorucu bir uçuş deneyimine hazırlanan naif ruhlar için ciddi bir sorun teşkil ediyor.

Ancak Philadelphia menşeli fast food zinciri Popeyes, bu stresi yolculara kendi duygusal hayvanını sunarak bertaraf etmeye kararlı: Duygusal Destek Tavuğu. Refakatçisine ekmeğiyle birlikte karton kutusunda eşlik eden kızarmış tavuk, 18 Aralık itibarıyla, Philadelphia Uluslararası Havalimanı’nın C Terminali’nde müstakbel refakatçilerinin uçuş deneyimini iyileştirmeyi bekliyor.

Yol stresine birebir: Duygusal Destek Tavuğu

“Bayramların birer hayal kırıklığına dönüşebileceğini biliyoruz. Bu dönemlerde peyda olan stresi azaltmak için bir kutu leziz kızarmış tavuk ile esaslı bir kahkahadan daha iyi bir reçete yok” diyor Popeyes CMO’su Hope Diaz. Marka, yayınladığı basın bülteninde, kampanyayı şu cümlelerle tanıtıyor:

“Popeyes, ‘Duygusal Destek Tavuğu’yla, yolculara kendi ‘sınırları zorlayan duygusal destek hayvanı’ versiyonunu sunmaya karar verdi. Kampanya, yolculuk için Noel döneminin en stresli yerlerinden biri olan havaalanında olanları ihtiyaç duydukları şekilde neşelendirmeyi hedefliyor.”

Kaynak: The Stable, Business Insider

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.