Yılın çirkinlikleri Noel kazaklarında

Fin gazetesi Helsingin Sanomat'tan Noel kazaklarına gerçek çirkinlikleri işleyen bir kampanya.

12.12.2018 - 10:41 | Sencer Uçar

Temmuz ayında Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de bir araya gelen ABD Başkanı Donald Trump ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in güzergâhındaki 300 panoya basın özgürlüğünü savunan ilanlar yerleştirmesiyle gündeme gelen Fin gazetesi Helsingin Sanomat, yeni kampanyasıyla bu kez çirkin Noel kazağı geleneğini farklı bir pencereden yorumluyor.

TBWA/Helsinki imzalı kampanyada gazete, Noel kazaklarındaki ‘çirkin’i yeniden tanımlayarak, kazaklara yıl boyu karşılaştığımız çirkinliklerden savaşı, okyanuslardaki plastik atıkları, sahte haberleri, iklim değişikliğini ve teknolojik manipülasyonları işledi.

Çirkinliğini desenlerinden ziyade içeriğinden alan Noel kazakları, aralarında iklim değişikliğine karşı mücadele veren Arnold Schwarzenegger ve Leonardo DiCaprio, Nobel Barış Ödüllü Dr. Martti Ahtisaari, Malala Youszafai ve Nadia Murad, cinsel istismara karşı mücadele veren Tarana Burke ve Alyssa Milano gibi isimlere gönderildi.

KÜNYE

  • Reklamveren: Helsingin Sanomat
  • Reklam Ajansı: TBWA/Helsinki
Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.