Yepyeni bir akıl doğuyor!

Amerika’da 2005 yılının en iyi iş kitabı seçilen ‘A Whole New Mind-Yepyeni Bir Akıl’ kitabının yazarı Daniel Pink konferans vermek üzere Türkiye’ye geliyor.

15.05.2006 - 00:00 | MediaCat

Amerika’da 2005 yılının en iyi iş kitabı seçilen ‘A Whole New Mind-Yepyeni Bir Akıl’ kitabının yazarı Daniel Pink konferans vermek üzere Türkiye’ye geliyor. 25 Mayıs’ta MediaCat’in TİM’de düzenleyeceği Daniel Pink ‘Yepyeni Bir Akıl Doğuyor’konferansının konuşmacıları arasında Emre Aköz ve Yankı Yazgan’da bulunuyor. Pink, kitabında iş dünyasında ve hayatta mantıksal ve lineer bir şekilde işleyen sol beynin artık yeterli olmadığını iddia ederken fark yaratmak için ‘sanat odaklı’ sağ beyinden yararlanmanın şart olduğunu belirtiyor.

Pink’e göre sağ beynin egemenlik kuracağı yeni dönemde en çok ihtiyaç duyulan yetenekler tasarım (design), öykü (story), ahenk (symphony), empati (empathy), oyun (play) ve anlam (meaning).

Daniel Pink kimdir?
The New York Times, Harvard Business Review ve Fast Company gibi birçok önemli yayına iş ve politika konularında çeşitli yazılar yazan Daniel Pink, A Whole New Mind’ın dışında ‘Free Agent Nation’ adlı daha önce çok satanlar arasında yer alan başka bir kitabın da yazarı. Birçok şirket, kurum ve üniversite için ekonomik dönüşüm ve iş stratejileri konusunda dersler veren Pink, çeşitli radyo ve televizyon programlarına katılarak ticari ve sosyal trendler konusunda analizler yapıyor. Daha önce Beyaz Saray için konuşma metni yazarlığı da yapan Pink evli ve üç çocuk sahibi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.