Yenilenen Felis’in ilk şampiyonları

Kasım ayına Felis Ödülleri ve Brand Week Istanbul damga vurdu.

02.12.2013 - 15:42 | MediaCat

MediaCat Aralık 2013

Felis ödülleri, 12 Kasım akşamı Çırağan Sarayı’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Gecenin yıldızları, Yılın Medya Ajansı seçilen Mindshare, Medya Bölümü Büyük Ödülünü alan TBWA\ISTANBUL, Yılın Dijital Ajansı seçilen C-Section ve Yılın Reklamvereni seçilen Unilever’di.

Brand Week Istanbul devleri ağırladı

11-15 Kasım tarihleri arasında bu yıl ilk kez düzenlenen Brand Week Istanbul, Türkiye pazarlama ve iletişim endüstrisini dünyanın en yaratıcı isimleri, fikirleri ve işleriyle buluşturdu. Son yıllarda bir ekonomi ve finans merkezi olarak hızla yükselen İstanbul’u, sahip olduğu büyük potansiyelle bir yaratıcılık üssü olarak konumlandırmak isteyen Brand Week, katılımcılara ilham dolu bir hafta sundu.

MediaCat Aralık 2013 - Brand Week Istanbul

2013’ün en samimi markaları

Türk tüketicisinin en samimi bulduğu markaları belirlemek üzere 2011 yılında başlattığımız araştırmamız tamamlandı. Ipsos işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz araştırmada bu yıla özgü en çarpıcı yenilik, kategori bağımsız en samimi marka sorgusu. Bu listenin başında iki marka bulunuyor.

Turkcell’le Alametifarika anlaşmalı ayrıldı

2013, Alametifarika için türbülanslı bir yıl oldu. Birkaç ay önce THY ile yollar ayrılmıştı. En büyük alametifarikalarından biri markalarla uzun vadeli evlilikler olan ajansın şimdi de Turkcell ile yolları ayrıldı. Ayrılığın detaylarını Serdar Erener’e sorduk.

MediaCat Aralık 2013 - Serdar Erener

Felix Baumgartner: ‘Adrenalin bağımlısı değil hikâye anlatıcısıyım’

2012’de gerçekleştirdiği atlayışla ekstrem sporların yanı sıra pazarlamanın da tarihini değiştiren Felix Baumgartner MediaCat’in sorularını yanıtladı. Brand Week Istanbul kapsamında Türkiye’de bulunan Korkusuz Felix’in hikayesi, marka-yıldız işbirliklerine ilişkin bulunmaz ipuçları sunuyor.

Yeni nesil gündüz kuşağı

Gündelik hayatta izleyicileriyle kurmayı başardıkları duygusal bağ ve gündemde işgal ettikleri konum düşünüldüğünde gündüz programlarının alternatif bir prime time demek mümkün. İçeriklerini sürekli güncelleyerek farklı kesimlere aynı anda ulaşabilmeyi hedefleyen programlar hem tüm kitleye hem de alt gruplara özel mesajlar üretebiliyor. Bu da reklamveren tercihlerinde ön sıralarda yer almalarını sağlıyor. Ve popüler kuşakta son zamanlarda yepyeni formatlarla karşılaşıyoruz.

Niş kanallardan meraklısına nokta atışı içerik

Genel içerik sunan kanallara olan ilginin çoktan doygunluk seviyesinde ulaşması mikro-tematik kanalların yükselişini beraberinde getiriyor. Mikro-tematik içerik ihtiyacına karşılık olarak bu alanda ciddi yatırımlar yapılmaya devam ediyor. Peki, ölçülmeyen bu kanalların marka – hedef kitle ilişkisine ne gibi katkıları var? Korsana hayat veren internet, tematik kanalları nasıl etkiliyor?

ARALIK AYI SÖYLEŞİLERİ

Koray Çalışkan

‘Hangi siyasetçi bir hafta içinde ölecek?’

Geleceğin öfkeli ve şaka yapamayan siyasetçiler değil daha az kutuplaşmış ve toplulukları bir araya getirmeyi başaran siyasetçiler üreteceğini düşünen Koray Çalışkan, Siyasi İletişim Zirvesinin konuklarındandı. Sosyal medyayı ve orada gerçekleşen çok boyutlu iletişimi demokratik bir gösterge olarak yorumlayan Çalışkan gelecek konusunda iyimser.

MediaCat Aralık 2013 - Koray Çalışkan

Fuat Keyman

‘Türkiye’nin yeni bir öyküye ihtiyacı var’

Siyasi İletişim Zirvesi konuşmacılarından Fuat Keyman, iletişimin dünyanın doğru ve öngörülü bir okumasına dayanması gerektiğini düşünüyor. Keyman’a göre Türkiye ya var olan öyküyü kabullenerek sınırlı bir demokrasi olarak kalacak ya da yeni bir öykü üretecek.

MediaCat Aralık 2013 - Fuat Keyman

Simge Fıstıkoğlu

‘Show TV hedeflerimle örtüşen bir kanal’

Show TV’nin Ciner Grubu çatısı altına girmesinin ardından, karşımıza sabahın ilk saatlerinde çıkmaya başlayan Simge Fıstıkoğlu, her gün gece 1’de uyansa da halinden memnun olduğunu söylüyor. Felis Ödüllerini bu yıl bir kez daha sunan ve reklam sektörüne biraz daha yaklaşan Fıstıkoğlu gazetecilerin reklamlarda oynayabileceği görüşünde.

MediaCat Aralık 2013 - Simge Fıstıkoğlu

İsmail Küçükkaya

‘Seneye sabah haberlerine damgamı vuracağım’

Akşam gazetesinde beş yıldır sürdürdüğü yayın yönetmenliği görevinden Haziran ayında ayrılan İsmail Küçükkaya, artık hafta içi her sabah Fox TV’de yayınlanan Çalar Saat programında izleyicilerle buluşuyor. Küçükkaya ile gazeteden televizyona geçiş sürecini, gelecek planlarını ve Türk medyasını konuştuk.

MediaCat Aralık 2013 - İsmail Küçükkaya

Can Ataklı

‘Hedefim patron değil, iktidar’

Vatan’dan ayrılmasının ardından son dönemde CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı tartışmalarıyla adı tekrar gündeme yerleşen Can Ataklı’yla gazeteden ayrılışı ve CHP sürecinin yanı sıra sosyal medyanın yükselişiyle köşe yazarlığının değişen dinamiklerini, Türkiye’de köşe yazarlığını ve medyanın son durumunu konuştuk.

MediaCat Aralık 2013 - Can Ataklı

Tarık Mengüç

‘Felis’te ben niye yoktum?’

Tam Boy sayfalarında bu ay büyük viral etki yakalayan ve Felis Ödüllerinde iki başarı bir de birincilik ödülü alarak başarısını taçlandıran Rock’n Coke’ta Ben Niye Yokum kampanyasının yıldızı Tarık Mengüç’ü ağırlıyoruz.

MediaCat Aralık 2013 - Tarık Mengüç

Celil Oker

‘İlham diye bir şey yok’

Hava Kuvvetlerinden müstafi, THY’den kovulma eski pilot, özel dedektif Remzi Ünal karakterinin yaratıcısı, polisiye roman ve eski reklam yazarı Celil Oker’le bir türün yerli olmasının koşullarını, edebiyat ve reklam yazarlığının birbirine benzeyen ve birbirinden farklılaşan taraflarını konuştuk. Oker, yaratıcılık romantizminin abartılmasına cephe alıyor, zira ona göre yaratıcılık öğrenilebilen bir yeti.

MediaCat Aralık 2013 - Celil Oker

2 ek birden: KSS ve 24 Kitchen

Devamı ve daha fazlası MediaCat Aralık sayısında…

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.