Yenilenen Facebook’ta neler değişti?

Dünyanın en popüler sosyal ağ sitesi Facebook yeni alfa demo görünümünü yayına aldı. Yeni Facebook temasında çeşitli özellikler ve senkrizasyonlar mevcut...

08.02.2010 - 00:00 | MediaCat

Dünyanın en popüler sosyal ağ sitesi Facebook yeni alfa demo görünümünü yayına aldı. Yeni Facebook temasında çeşitli özellikler ve senkrizasyonlar mevcut. Bunların en başında gereksiz tabların kaldırılması ve iç içe sokulması geliyor.

Kaçırmak istemeyeceğiniz yeni bir şey olduğunda istekler, mesajlar ve bildirimler için simgeler artık işaret veriyor. Hesap Menüsü önemli ayarlar sayfaları için bağlantılar içeriyor. Yardım almak veya çıkış yapmak için de yine hesaplar menüsüne girmek gerekiyor. Arama, Ana Sayfa ve Profil’e herhangi bir sayfanın üst kısmından erişilebiliyor.

Sol Menü

Sol menü arkadaşlarınla ilgili içerikleri bulmanı ve keşfetmeni, mesajlarını okumanı, arkadaşlarının neler yapmak üzere olduğunu görmeni, uygulamalara ve daha fazlasına erişmeni kolaylaştırmak için yeniden düzenlendi.

Haber Kaynağı, Mesajlar ve Arkadaşların gibi Temel Özellikler üstte bulunduğu için yenilikleri takip etmeyi kolaylaştırıyor.

Yer işaretlerine eklenen Uygulamalar kolay erişim için sayfanın üstüne taşındı. Yeni Uygulamalar ve Oyunlar panoları, arkadaşların hakkında yeni ve ilginç bilgiler keşfetmene yardımcı olmayı amaçlıyor.

Çevrimiçi Arkadaşlar, arkadaşlarınla sohbet etmek veya kendin çabucak çevrimiçi olmak için hızlı bağlantılar sağlıyor. Seçeneklerini düzenlemek için alt çubuktaki Facebook Sohbet’i bulmanız yeterli.

Arkadaşlık istekleri "ajax" ile yeni pencereye gerek kalmadan düzenlendi.

"Ajax" penceresinden tüm anasayfayı yüklemeye gerek kalmadan ufak bir pencere vasıtasıyla mesajların giriş metinlerini okumak mümkün.

Anasayfada Eklenenler ve Değiştirilenler:

Yeni istekler, mesajlar ve bildirimler
Haber Kaynağı, Mesajlar ve diğer temel özellikler
Oyunlar ve yer işaretlerine eklediğin uygulamalar
Çevrimiçi arkadaşlarınla sohbet için bağlantılar
Önemli hesap ayarları, çıkış, Yardım Merkezi ve daha fazlası için bağlantılar
Doğum günü ve etkinlik hatırlatmaları
Facebook Sohbet
Üst Menü
Üst menü, yeni ve önemli şeylere erişmeni kolaylaştırmak için basitleştirildi.

 

Kaynak: VeTeknoloji.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.