MediaCat

Yeni trend gezi programları

Medya Takibi Şirketi Interpress’in, televizyonda yayınlanan programların yazılı basında çıkan haber sayılarına göre oluşturduğu Televizyonun Medya Karnesi belli oldu.

Yeni trend gezi programları

Medya Takibi Şirketi Interpress’in, televizyonda yayınlanan programların yazılı basında çıkan haber sayılarına göre oluşturduğu Televizyonun Medya Karnesi belli oldu. Mart ayında elli yedi kanalda yayınlanan programlardan 604 tanesi hakkında toplam 11 bin 365 adet haber ve yazının yer aldığı belirlenirken, geçtiğimiz ay gezi programları ekranın yeni trendi olarak karşımıza çıktı.

İki bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergide çıkan programların analizlerinin yer aldığı raporda, Mart ayında kanalların gezi programları sayısında ve çıkan haber adetlerinde artış olduğunu ortaya çıkardı. Geçtiğimiz ay boyunca on üç kanalda yayınlanan on yedi program hakkında 100’ün üzerinde haber çıkarken, “Gülhan’ın Galaksi Rehberi”, “Hayat Gezince Güzel” ve “Maceracı” hakkında en çok haber çıkan programlar oldular.

“Çok Güzel Hareketler” ekrana bir döndü pir döndü

Ekranın Mart ayı haber araştırmasında, komedi programlarının yeni bir lideri olduğu belirlendi. Bir süre ekranlardan uzak kalan “Çok Güzel Hareketler Bunlar” yeniden yayınlanmaya başladığı haftadan itibaren liderliği ele geçirdi ve ay sonunda çıkan toplam haberde de birinciliği kimselere kaptırmadı. “Komedi Dükkanı”nın ikinci sırada yer aldığı listede “Zor Zanaat” programı da üçüncü sırayı aldı.

Kadın programlarında rekabet yeniden başladı

Geçtiğimiz ay ki, Televizyonun Medya Karnesi raporunda, kadın programları kategorisinde büyük çekişme yaşandığı belirlendi. Ebru Şallı’nın “Ebruli” programı birinciliği alırken, Derya Baykal’ın sunduğu “Derya’nın Dünyası” ikinci, Hande Ataizi’nin sunumuyla ekrana gelen “Dest-i İzdivaç” üçüncü sırada yer aldı.

“Yeşil Elma” yemek programlarının birincisi

Interpress araştırmasına göre, geçtiğimiz ay yemek programları da yazılı basında ilgi gördü. Yayınlanan on dört yemek programı içinde en çok haber olan “Yeşil Elma” ilk sırayı alırken, “Arda’nın Mutfağı” ikinci, “Soframız” da üçüncü oldu.
 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.