Yeni endüstri devriminin yakıtı: Veri

Dünyaca ünlü veri stratejisti Bernard Marr'a kulak verin, pişman olmayacaksınız.

11.10.2018 - 09:44 | Haluk Kasarcı

Yeni endüstri devriminin yakıtı: Veri

Uluslararası çok satan iş kitaplarının yazarı ve veri stratejisi konusunda dünyaca ünlü uzmanlardan biri olan Bernard Marr, bugünlerde yaşanan büyük veri kaynaklı dönüşümde yolunu arayan pazarlama profesyonellerine ışık tutmak üzere Brand Week Istanbul’a geliyor.

İnsanlık tarihini değiştiren olaylar sıralandığında büyük veriden henüz bahsedilmiyor olabilir ancak bu çok da uzak olmayan bir tarihte gerçekleşmesi makul bir senaryo. Bugüne kadar 5 zettabayt (zettabayt: 1 trilyon gigabayt) veri üreten insanlığın önümüzdeki beş yıl içinde bu akıl almaz sayıyı 20 zettabayt seviyesine taşıyacağı düşünülürse, büyük verinin insan hayatı üzerinde ne denli çarpıcı bir etki yaratacağını öngörmek görece kolaylaşıyor.
İnsan kaynaklarından nesnelerin internetine kadar pek çok alanda iş yapış biçimlerini dönüştürecek büyük veri ve yönetimine ilişkin detaylar, iş ve markalar dünyasındaki tüm profesyoneller için son derece sıcak konu başlıklarından olmaya devam ediyor.

Bu yıl Brand Week Istanbul’un seçkin konuşmacı listesinde kendisine yer bulan Bernard Marr & Co’nun kurucusu Bernard Marr, tam da bu büyük dönüşümün merkezinde yolunu arayan reklamverenler ve pazarlama profesyonellerine yol göstermek üzere İstanbul’a geliyor.

Veri stratejisine dair

Dünya Ekonomik Forumu’na düzenli olarak katkı sağlayan Marr aynı zamanda LinkedIn tarafından platformdaki en etkili influencer’lar arasında gösteriliyor ki bu, Marr’ın, adını Bill Gates ve Sir Richard Branson’la aynı listede göreceğiniz anlamına geliyor. MediaCat Kitapları’ndan çıkan Veri Stratejisi ve Büyük Veri İşbaşında kitaplarının da yazarı olan Bernard Marr iş performansı, dijital dönüşüm ve iş dünyasında verinin akıllı kullanımı konularında dünyanın önde gelen uzmanlarından biri.

Şirketlerin veri yönetim stratejileri konusunda karşılaştıkları en büyük açmazlara, verdiği danışmanlıkla açıklık getirmeye çalışan Marr’ın, verinin hayatlarımızı hangi alanlarda ve nasıl dönüştüreceğine dair beş önemli öngörüsü var.

Marr, yeni endüstri devriminin yakıtı olarak tanımladığı verinin öncelikli olarak karar mekanizmaları üzerinde önemli bir etkisi olacağını savunuyor. Veriyi kullanarak stratejik ve operasyonel kararların tamamını daha iyi kararlar almak için kullanabileceğimizin altını çizen Marr, yine veriyle tüketicilerin çok daha iyi anlaşılabileceği konusunda da tavsiyelerde bulunuyor. Markaların müşterilerine sundukları değer önermelerini de veri yoluyla iyileştirebileceklerini ifade eden Marr’a göre, ürün ve hizmetlere veri ve veri analiz meziyetlerini entegre etmeyi başaran reklamverenler yarışta büyük avantaj elde edecekler. Bir markanın tüm iç ve dış operasyonel faaliyetlerinde veriyi kullanarak verimliliği artırabileceğini belirten Marr, son olarak veriden başlı başına bir gelir kaynağı olarak da istifade edilebileceğini ifade ediyor.

Reklamverenlere, veri stratejilerine dair en ufak bir karar almadan önce “iş temelli problemlerin ne olduğunu belirlemeleri” gerektiği tavsiyesinde bulunan Marr’ı Brand Week Istanbul sahnesinde izleme ve Veri Stratejisi ve Büyük Veri İşbaşında kitaplarını imzalatma fırsatını kaçırmayın.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.