Yeni Dönem TV Platformu: Tivibu

Türkiye’nin iletişim ve internet şirketi TTNET, yeni dönem TV platformu Tivibu ile televizyon izleme alışkanlıklarını değiştiriyor

24.02.2012 - 00:00 | MediaCat

Türkiye’nin iletişim ve internet şirketi TTNET, yeni dönem TV platformu Tivibu ile televizyon izleme alışkanlıklarını değiştiriyor. Zamandan bağımsız televizyon yayıncılığının ve interaktif servislerin dünya standartlarında bir arada sunulduğu Tivibu; televizyon, bilgisayar, cep telefonu ve tabletler olmak üzere 4 farklı ekranda TV izleme imkanı sunuyor. 

Televizyon izleyicilerinin; programları, filmleri, dizileri diğer içerikleri kendi istedikleri zaman, seçerek ve özgürce izleyebildiği Tivibu’yu bugüne kadar 1,6 milyon kişi deneyimledi.
Ekteki infografik çalışma, Tivibu’nun televizyon yayıncılığına getirdiği yenilikleri gözler önüne seriyor.

İnfografikten başlıklar
 -İnternet kullanıcılarının % 34’ü artık daha az televizyon izlediğini belirtiyor. İPSOS’un internet kullanım alışkanlıkları raporuna göre internet kullanıcılarının %46’sı internetten TV izliyor.
– Tivibu’da “Durdur İzle”, “Tekrar İzle” özelliklerini kullanarak her yıl 1 hafta zaman kazanıyorsunuz.
– Tivibu’nun her yeni üyesi ortalama 6 "Seç İzle" içeriği izledi.
– Tivibu’da her gün ortalama 8352 saatlik televizyon yayını tekrar izlendi. Bu da = 275 sezon dizi = 71.500 dizi oyuncusu seyredildi, demek oluyor. 

Not: İnfografikteki veriler 2011 yılı sonu itibariyle oluşturulmuştur.