Yeni başlayan dizi Twitter reytinglerini yeniden şekillendirdi

4 Haziran’da Twitter’da en çok konuşulan programlar.

05.06.2014 - 14:30 | MediaCat

Bu Çarşamba yeni bir diziyle akşamına başlayan Sosyal TV izleyicisi, Show TV’nin Ağlatan Dans dizisine büyük ilgi gösterdi. İlk yayın gecesini birincilikle kapatan dizi, Kara Para Aşk’ın Çarşamba günleri devam eden rekoruna da bir nokta koymuş oldu. Çerkes düğünlerini merak edenleri ekran başına çeken dizide izleyiciler “Biz daha önce bir dizide oyuncunun telefonu Şeşen çaldı diye mutlu olmuş insanlarız bu diziyi nasıl beğenmeyelim.” ve “Adım dizide, adımız dizide, kültürümüz dizide, müziklerimiz dizide. Düğünümüz dizide yüreklerinize sağlık.” yorumları yaptı. Dizinin müziği Sosyal TV izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü ve beğenildi.

Kara Para Aşk yerini kaptırsa da Sosyal TV izleyicisinin yoğun ilgisi yine üzerindeydi ve günü ikinci sırada kapattı. “Bir gülüşe kilitledim kendimi. Ömer gülsün… Karanlıklar dağılıyor sanki…” sanki diyen izleyiciler, Elif ve Ömer’in her hareketini dikkatle takip ederek paylaştı. İzleyiciler “Kara Para Aşk tek kelimeyle harikaydı soluksuz izledik Engin Akyürek yine süperdi söylemezsem olmaz” diyerek günü kapattı.

Muhteşem Yüzyıl bu haftaki bölümü ile Şehzade Mustafa’nın öldüğü bölümden beri en yüksek Twitter etkileşimini yakaladı ve günü üçüncü sırada tamamladı. İzleyiciler Beyazıd’ın yasını tutarken “Ölüm bizim gemimizdir. Yalnızca Allah’ın önünde diz çökeceğiz.” alıntısını sık sık paylaştı. PuCCa’nın “Muhteşem Yüzyıl’ı izleyen Bilal su an yusuf yusuf yusuf.. Al, bak babanın istediği saltanat. Seni döve döve oldurur o adam, ben diyeyim de” Tweeti Top Tweet oldu. İzleyiciler #sehzadebayezidaveda, #benimmuhtesemyüzyilim, #arasbulutiynemli ve #sehzadebeyazit etiketlerini parmaklarından düşünmedi.

Survivor sıralamadaki yerini Çarşamba’nın dördüncüsü olarak aldı.

İrfan Değirmenci ile Günaydın Çarşamba sabahı Sosyal TV izleyicisinin parmak uçlarındaydı. Günü beşinci sırada bitiren haber programında izleyiciler etkileşime geçerken en çok #dövizzedelersorunuçözülmedi, #emeklilikteyasatakilanlar, #antepteögrencisoygunuvar, #direnamasya, #simdiimzazamani ve #birtugladasenkoyarmisin etiketleri üzerinden etkileşime geçti.

 

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 4 Haziran 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.