Yeni başlangıçlar ortaklığı icra komitesini açıkladı

ABD Dışişleri eski Bakanı Madeleine Albright, Coca-Cola Başkanı ve CEO’su Muhtar Kent...

24.09.2010 - 00:00 | MediaCat

ABD Dışişleri eski Bakanı Madeleine Albright, Coca-Cola Başkanı ve CEO’su Muhtar Kent ve Aspen Enstitüsü Başkanı Walter Isaacson “Yeni Başlangıçlar Ortaklığı”nın İcra Komitesini ve Clinton Global Initiative ile ilgili hedeflerini açıkladı. Açıklanan projeler arasında Coca-Cola’nın Afrika’ya temiz su kaynağı sağlamaya yönelik 7.5 milyon dolar değerindeki RAIN (Replenish Africa Initiative) projesi de bulunuyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın 27 Nisan 2010 tarihinde, iş dünyasıyla yakın ilişkiler kurmak amacıyla yürürlüğe koyduğu, ABD’de değişik sektörlerde faaliyet gösteren şirketleri temsil eden üst düzey işadamlarından oluşan “Yeni Başlangıçlar Ortaklığı” platformu İcra Kurulu’nu açıkladı. Coca-Cola Başkanı ve CEO’su Muhtar Kent ve Aspen Enstitüsü Başkanı Walter Isaacson’ın Başkan Yardımcılığı görevini üstlendiği Yeni Başlangıçlar Ortaklığı’nın İcra Komitesi’nde Hearst Magazine’den Intel’e, Rockefeller Brothers Fund’tan Cisco Systems’e, Morgan Stanley’e dünyanın önde gelen kurumlarının üst düzey yöneticileri bulunuyor.

ABD ile İslam dünyasının kişi ve kurumları arasındaki ilişkileri güçlendirmek için önemli bir adım olarak görülen Yeni Başlangıçlar Ortaklığı, ekonomik fırsatlar, bilim, teknoloji, eğitim gibi konularda Amerika’nın önde gelen iş adamlarının tecrübelerinden, iş ağlarından ve kaynaklarından yararlanarak önemli projelere imza atıyor.

Hedef 500 Bin Kişi
22 Eylül 2010 tarihinde Clinton Global Initiative’in yıllık toplantısında yer alan Yeni Başlangıçlar Ortaklığı finans, iş kapasitesi, kalkınma araçları, öğretmenler ve öğrenciler için eğitim olanaklarının artırılması, değişim programları, bilim ve teknoloji konularındaki projelerini de açıkladı. Açıklanan projelerin gelecek beş yıllık süreçte, aralarında Mısır, Endonezya, Pakistan, Gazze ve Türkiye’nin de bulunduğu ülkelerdeki 500 bin kişiye etki etmesi bekleniyor.

Yeni Başlangıçlar Ortaklığının Projeleri Arasında Coca-Cola’nın RAIN Projesi de Var
Yeni Başlangıçlar Ortaklığı’nın Clinton Global Initiative yıllık toplantısında açıkladığı hedef projeler arasında Coca-Cola’nın USAID ve UNDP ortaklığı ile gerçekleştirdi, Cezayir, Mısır, Liberya, Fas, Nijerya, Sierra Leone, Somali ve Tunus gibi ülkelerde temiz su kaynakları sağlamak amacıyla oluşturulan, 7.5 milyon dolar bütçeli RAIN projesi de bulunuyor.

Yeni Başlangıçlar Ortaklığı İcra Kurulu:
– Tarek Abdel-Meguid, Kurucu Ortak, Perella Weinberg Partners
– Cathleen Black, Başkan, Hearst Magazines
– Jean Case, CEO, The Case Foundation
– John Chambers, Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO, Cisco Systems, Inc.
– Kenneth Cohen, Yönetim Kurulu Başkanı, ExxonMobil Foundation; Kurumsal İletişim Başkan Yardımcısı, Exxon Mobil Corporation
– Helene Gayle, Başkan ve CEO, CARE USA
– Stephen Heintz, Başkan, Rockefeller Brothers Fund
– Andrew Liveris, Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO, The Dow Chemical Company
– John Mack, Yönetim Kurulu Başkanı, Morgan Stanley
– Paul OtelliniBaşkan ve CEO, Intel Corporation
– Eboo Patel, Kurucu ve Başkan, Interfaith Youth Core
– Ruth Simmons, Başkan, Brown University

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.