MediaCat

Yedi Güzel Adam, Survivor’ı tahtından etti

9-11 Mayıs tarihleri arasında Twitter’da en çok konuşulan programlar.

Yedi Güzel Adam, Survivor’ı tahtından etti

Cuma gününü elleri klavyelerinde bekleyen Medcezir izleyicileri dizilerine bir Sosyal TV zaferi daha kazandırdı. #yamaniçin etiketi ile yayınlanan bölümde izleyiciler en yoğun zamanda dakikada 423,2 tweet atarak kendi rekorlarını kırdılar. Serenay Sarıkaya’nın performansına övgüler yağdıran izleyiciler “Bugün Medcezir’de Yaman ölmeyecek. Nerden mi biliyorum? Yaman ölürse dizi biter de ondan” yorumlarını paylaştı.  Bir Cuma Gecesi klasiği olarak Beyaz Show gene Sosyal TV performans listesini zorladı. Yayın gününü geçen haftaki yerini koruyarak ikinci sırada kapatan program, en yoğun zamanında dakikada 771,8 tweet alarak Sosyal TV’de bir ilke imza attı. Küçük Ağa’nın sevilen oyuncusu Birce Akalay’ın da içinde bulunduğu geniş bir konuk kitlesini programında ağırlayan Beyazıt Öztürk, Sosyal TV izleyicilerinden tam puan aldı. Sporseverleri büyük başarıyla Twitter’da birleştiren TRT 1’in Stadyum programı Cuma gecesini üçüncü sırada kapattı. Şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi’nin genel durumunu tartışan izleyiciler geceyi Selçuk İnan’ın imzalı ayakkabılarının hayali ile kapattı. Başka bir Cuma klasiği, Sosyal TV izleyicilerinin değimi ile “Cuma gecelerinin vazgeçilmezi” Makina Kafa yayın gecesini dördüncü sırada kapattı. Neslihan Yeldan, Sinem Yıldız, Fırat Tanış, Kaan Urgancıoğlu, Florence Eugene, Murat Arkın ve Cüneyt Arkın’ın konuk olduğu programda  “Cüneyt Arkın’a yapılan gider onun hoşuna gider!” esprisi sıkça paylaşıldı. Rüzgar’ın sünnet düğününde neler yaşanacağını heyecanla bekleyen Karagül izleyicileri Cuma gecesi dizilerini beşinci sıraya taşıdı. “Ece Uslu bu gece kendini aştı evlat acısı ancak bu kadar güzel anlatılırdı ve kavuşma sevinci” diyen izleyiciler, oyuncuya özgüler yağdırdı.

Sosyal TV’de Hafta Sonu

Cumartesi günün artık yeni bir galibi olduğu söylenebilir. İki haftadır üst üste Survivor’ı tahtından eden Yedi Güzel Adam, bu Cumartesi yayınlanan bölümü ile de izleyicileri ekran başına kilitlemeyi başardı. Diziden alıntıların sıkça yapıldığı gecede, Yedi Güzel Adam toplamda 11.483 Tweet aldı. Yeni bölümüyle ekrana gelen Survivor, Cumartesi gecesini 10.506 Tweet ile ikinci sırada kapattı. Turabi’nin Merve’ye dişi tosun demesi sıkça paylaşılırken “Tolga Karel çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor. Yeni hedef Gökhan ve Ahmet Dursun…” yorumları yapıldı. Yeni yayın gününe iyi adapte olan Çalıkuşu izleyicileri üçüncü cumartesilerini de üçüncü sırada tamamladı. Adım adım finale yaklaşan dizide, izleyiciler “Final minal dinlemem yine de Star için uğraşmaya devam edeceğim” diyerek dizilerine destek verdiler.

Pazar gününü tahtını kimselere kaptırmayan Survivor, hafta sonu macerasına kaldığı yerden devam ederek günü birinci sırada tamamladı. Bir haftadır heyecandan yerinde duramayan Güneşi Beklerken izleyicileri sonunda bölümlerine kavuştular ve aynı hızla soluğu Twitter’da aldılar. #kereminsürprizi etiketiyle yayınlanan bölümde Sosyal TV izleyicileri “Kerem Bursin su an oyunculuğuyla döktürüyor…” diyerek oyuncuya destek olurken, sürpriz evlilik teklifi ve Kerem ile Barış’ın kozlarını paylaşması geceye damgasını vurdu. ATV’nin yeni dizisi Hatasız Kul Olmaz Sosyal TV’ye hızlı bir giriş yaparak yayın gününü 5.283 Tweet ile üçüncü sırada kapattı. Osman Sına’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı bilinen dizi, izleyicilerden övgüler aldı. “Ben yerli dizi seyreden biri değilim ama #hatasızkulolmaz’ı gerçekten sevdim” diyenlerden “Kısacası harika bir dizi 2 yıl çalışmanıza değmiş harika bir dizi emeğinize sağlık” diyenlere kadar birçok yorumun yer aldığı gecede izleyiciler “Biliyorum, ben evleniyorum diye geldi. Yoksa niye 6 sene sonra İznik’e dönsün ki?” alıntısını da sıkça paylaştı.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 9-10-11 Mayıs 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.