MediaCat

“Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Eşitlik”

YANINDAYIZ Derneği tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen #kadınerkekeşittirnokta Konferansı, “Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Eşitlik” temasıyla gerçekleşti.

Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla 2018 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren YANINDAYIZ Derneği’nin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği #kadınerkekeşittirnokta Konferansı, Cumhuriyet’in 100’üncü yılı münasebetiyle “Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Eşitlik” temasıyla gerçekleştirildi.

Özge Borak ve Mert Fırat sunuculuğunda, İş Kuleleri Salonu’nda gerçekleşen konferansın açılışında söz alan YANINDAYIZ Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selen Okay Akçalı, derneğin varoluş hedefini; “YANINDAYIZ, toplumsal cinsiyet eşitliği mücadelesine erkeklerin daha çok ve etkili katılımı için kuruldu; bu hedefe odaklı çalışıyor. Çünkü eşitsizlik kadını olduğu gibi erkeği de etkiliyor. Herkes kaybediyor, toplum kaybediyor. Evet, sınav sonuçları kötü ancak umudumuz yüksek. Azimle çalışmaya, ilerlemeye devam edeceğiz” sözleriyle özetledi.

Bu yıl Sosyolog Prof Dr. Tayfun Atay, Gazeteci Meral Tamer ve Eczacıbaşı Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı ve Akademisyen Prof. Dr. Itır Erhart gibi isimleri ağırlayan konferansta iş dünyasından gündelik hayata, spordan sanata toplumsal cinsiyet eşitliğine atfedilen anlamın kuşaklar arası dönüşümünün izi sürüldü.

YANINDAYIZ’ın proje ve faaliyetlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.