Yaşamın yıldızları filme çekilecek

Ünlü yönetmen Mike Figgis ve Sony Ericsson, sıradan insanların cep telefonlarıyla...

29.07.2008 - 16:31 | MediaCat

Ünlü yönetmen Mike Figgis ve Sony Ericsson, sıradan insanların cep telefonlarıyla çektikleri fotoğraflardan oluşan bir film hazırlanmasını sağlayacak ‘Life Captured’ projesi için güçlerini birleştirdi.

Şöhretin Tadı

Ünlü yönetmen Mike Figgis ve Sony Ericsson, katılımcıların Londra’daki büyük bir ekranda kendilerini, arkadaşlarını ve ailelerini izleyebilecekleri ‘Life Captured’ projesini hayata geçirmek için işbirliğine gidiyor.

Işıklar, Kamera ve Motor!

Mike Figgis, yeni yetişen film yapımcıları ile birlikte daha önce denenmemiş bir projeyi hayata geçirecek. Hayatını bir film hikayesine dönüştürmek isteyenlerin hayali gerçek olacak. Hikayeler, yönetmenin belirlediği kategoriler çerçevesinde cep telefonu çekimlerini içerecek. Gönderilen öyküler, Hollywood’un büyük isimlerine kadar pek çok kişi tarafından keşfedilme şansı taşıyor.

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki katılımcı ülkelerden gelen görüntülerin sergilenmesi amacıyla açılan internet sitesinde, ziyaretçilerin dünyanın farklı yerlerindeki yaşamları gözlemleyip karşılaştırma olanağı da bulunuyor.

Life Captured’ın yönetmeni Mike Figgis proje hakkındaki görüşlerini şu sözlerle dile getiriyor: “Profesyonel olmayan insanların çektikleri fotoğraflardan bir film yapmak fikri kulağa oldukça zor gelse de, Sony Ericsson’un çeşitli ülkelerdeki yaşamın bilinmeyen yanlarını gösterme amacından etkilendim. Cep telefonlarıyla çekilen fotoğraflar, yaşamın farklı kesitlerinden görüntü elde etmenin hızlı ve ilginç bir yolu olarak her geçen gün daha fazla kullanılıyor. Bu ilginç film, insanların daha önce görülmeyen özel dünyasına bir pencere açarak, günlük olayları ve kişisel anları karşılaştıracak.”

Yönetmenin Seçimi

Gönderilen bütün öyküleri izledikten sonra Mike Figgis, Türkiye dahil her bir katılımcı ülkeden en iyi potansiyeli gösterenler arasından bir ülke birincisi seçecek. Sonra bu birinciler, son film için resimlerini çekmeden önce yönetmenden kişisel bir brifing alacaklar.

Her bir ülke birincisinin bu brifinge, kameralı cep telefonu fotoğrafçılığında rakipsiz bir hız seviyesine ve doğal yaratıcılığa izin veren Sony Ericsson Cyber-shot™ telefon C902’yi kullanarak yanıt vermek için dört haftası olacak. Ardından yönetmen ‘Life Captured’ filmini oluşturmak için resimleri bir araya getirecek.

Mike Figgis tarafından belirlenecek beş seçkin yarışmacı adayı, 2008 Ekim’inde Londra’da düzenlenecek Raindance Film Festivali’nde filmin kırmızı halılı galasına katılmak için bir arkadaşı ile birlikte bir VIP seyahati kazanacak. Ayrıca, yarışmacılardan biri de, Londra’daki Raindance seyahati ile birlikte tüm masrafları karşılanacak olan bir film yapım kursu kazanacak.

Yaşamdaki Anları Yakalamak

Sony Ericsson Batı Avrupa Pazarlama Birimi Başkanı Stefan Streit yarışma hakkında şunları söylüyor: “Mike Figgis gibi saygın bir film yönetmeni ile çalışmaktan onur duyuyoruz. Klasik fotoğrafçılığın sınırlarını zorlayacak olan ‘Life Captured’, cep telefonu kullanımı ile film yapmanın yepyeni bir biçimini tüm dünyaya göstermiş olacak. Bu film, dünyaca ünlü bir yönetmenle çalışmak ve çalışmalarını endüstrinin önemli şahsiyetlerine göstermek açısından, film yapımcıları, fotoğrafçılar ve görsel sanatlarla uğraşanlar için, hayat boyu karşılarına bir kere çıkacak bir fırsat.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.