Yarım asırlık Electrolux İzmir’de bulundu

Electrolux, 90’ıncı yaşının şerefine düzenlediği yarışmanın sonuçlarını açıkladı. Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce başvurunun...

13.10.2009 - 00:00 | MediaCat

Electrolux, 90’ıncı yaşının şerefine düzenlediği yarışmanın sonuçlarını açıkladı. Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce başvurunun yapıldığı yarışmada finale kalan ürünlerin yaşları, hikayeleri ve halen çalışır durumda olmaları Electrolux yönetimini de şaşırttı. Yıllara meydan okuyan ürünlerden, İzmir’li Şükriye Şen’in 55 yıllık buzdolabı birinci seçildi. Birincilik ödülü olarak Paris tatili kazanan Şen’in beyaz eşyaları da Electrolux tarafından yenilendi.

Electrolux’ün 90. yıl kutlama etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ve Electrolux, AEG ya da Zanussi kullanıcılarını ürünlerinin fotoğrafı ve onunla ilgili hikayelerini paylaşmaya davet eden 90’ıncı Yıl Yarışması yoğun ilgiyle karşılandı. Türkiye’nin dört bir yanından 300’ü aşkın katılımın olduğu yarışmanın birincisi, İzmir’den emekli öğretmen Şükriye Şen’in zamanın parasıyla Ödemiş’te bir arsa fiyatına aldığı 55 yaşındaki Electrolux marka buzdolabı oldu. Böylece yıllara meydan okuyan ve halen çalışan sadık buzdolabı, Şen’e 4 günlük Paris tatili kazandırdı.