Mc Donald’s yeni sloganını arıyor

Yeni bir pazarlama mesajı arayan Mc Donald's’ın “I'm Loving İt / işte bunu seviyorum” yerine geçecek yeni bir ifade yaratmaları için 3 global ajansa görev verdi

13.10.2009 - 00:00 | MediaCat

Yeni bir pazarlama mesajı arayan Mc Donald’s’ın “I’m Loving İt / işte bunu seviyorum” yerine geçecek yeni bir ifade yaratmaları için 3 global ajansa görev verdi.

Konuya yönelik birkaç ay önce başlayan çalışmaların hala devam ettiğini belirten kaynaklar, pazar araştırmalarının yürütülmesinin ve saha fikirlerinin geliştirilmesinin Omnicom Group Units DDB ve TBWA ve Publicis Groupe’s Leo Burnett gibi ajanslar tarafından sağlandığını ve lansmanların Ekim sonunda yapılacağını belirtiyor.

Mc Donald’s sürece ilişkin ayrıntıları paylaşmaktan kaçınsa da fast food devinin Küresel Pazarlama Sorumlusu, Mary Dillon’dan gelen açıklamada yepyeni “pazarlama mesajı” üzerinde çalıştığı doğrulandı.

 “İşte bunu seviyorum” ile dünyanın en ikonik kampanya markasına sahip oldukları için şanslı olduklarını belirten Dillon, 6 yıl önce yaratılmış bu güçlü ve paha biçilemez “ikonun” güçlü iş sonuçlarına ulaşılmasına yardım ettiğini, amaçlarının bunu daha güçlü ve daha amaca uygun hale getirmek olduğunu sözlerine ekledi.

Dahası MC Donald’s olarak hedeflerinin; sürekli kendilerinin ve iş ortaklarının dünya çapında yüksek pazarlama ve reklam düzeylerinin devam edebilmesi için mücadele etmek olduğunu ifade eden Dillion, bu yüzden, mesajlarını taze, modern ve çekici kılmak için dünya çapında yaratıcı yetenekler ile çalıştıklarını dile getirdi.

Pazarlamanın yüksek rekabetçi yapısından ötürü, planlarını gizli tutmak zorunda olduklarını söyleyen Dillion, “ancak biz işte bunu seviyorum ile kendimizden eminiz ki; marka vaadi bununla birlikte gelir ve müşteriler ile bağ kurarak devam eder” şeklinde konuşmasını sürdürdü.

Nielsen’e göre, geçen yıl sadece ABD’de temel reklam harcamaları, 855 milyon doları bulan Mc Donald’s’ın, 2009’un geçtiğimiz ilk 7 ayı içinde bu alandaki yatırımı 534 milyon doları buldu. Bu harcamalar, online medya harcamalarını içermiyor.

Alman Heye&Partner’a bağlı DDB tarafındna yaratılan, 2003 Eylül’ünde şarkıcı Justin Timberlake’in yer aldığı bir kampanya ile lanse edilen “İşte bunu Seviyorum” teması Dillion’dan önceki pazarlama Ceo’su Larry Light’ın sorumluluğu altında idi.

Yeni çalışmalar ise, Dillion’un fast food devinin pazarlamasına damgasını vurma teşebbüslerinin bir parçası olarak görülüyor. 2005 yılında CMO rolünü üstlenmeden önce Dillon, PepsiCo’nun hazır gıdalardan sorumlu başkanıydı.

DDB’nin ve Leo Burnett’nin markanın yurt içi çalışmaları ile ilgilenirken, TBWA’nın ise deniz aşırı pazarlar üzerinde çalıştığının konuşulmasına rağmen, adı geçen ajanslar bu konuda yorum yapmaktan kaçınıyor.

Kaynak: medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.