MediaCat

Yaratım sancısını aşmanın 6 etkili yolu

Tıkanmışlık hissinden kurtulmak için bunları deneyebilirsiniz.

Yaratım sancısını aşmanın 6 etkili yolu

Şu an her şey yolunda gidiyor olsa dahi er geç siz veya yöneticiniz hiç iyi içerik üretilememesinden şikâyet edecek ya da iyi içeriklerin zaten bir yerlerde önceden kullanıldığını söyleyeceksiniz.

Eğer içerik üretmek günlük olarak yaptığınız bir iş ise; eğitici, eğlendirici ve ilginç fikirler bulmak zaman zaman üstesinden gelinmesi gereken bir zorluğa dönüşebilir.

İyi içerikler aklımıza çoğunlukla en beklenmedik anlarda gelir. Ancak gerektiğinde aklımıza hiçbir şey gelmemesi rahatsız edici olabilir. Eğer hitap ettiğinize kitleye uygun içerik fikirleri bulmakta zorlanıyorsanız, Marketing Profs tarafından derlenen bu 6 denenmiş ve etkinliği kanıtlanmış teknikten faydalanmak isteyebilirsiniz.

1. Zihninizi boşaltın

İlham en beklemediğiniz zamanda gelir, o zaman gelmediğinde kendinizi zorlamanın ne gereği var? Kendinize biraz zaman ayırın ve aklınızı ne boşaltacaksa onu yapın. Eğer zamanınız yoksa bilgisayarlarınızdan uzaklaşın, derin bir nefes alın ve birkaç saniye tutun ve nefesinizi yavaşça verin.

2. Yeni trendlerin ne olduğunu inceleyin

Sosyal medya hesaplarınız sizin yaratıcı içerik üretmenize yardımcı olmuyorsa onlara bakmanın anlamsız olduğu kesin. Tabi yardımcı oluyorsa başka…

Başlamak için Klout veya Flipboard’u deneyin, sizin için internetteki en iyi içeriği bulup kişiselleştiriyorlar. Eğer bir hesabınız varsa bu araçlar seçtiğiniz kategorilere göre size içerik topluyorlar.

3. Bilgi açığınızı kapatın

Bilgi eksiklikleri içerikteki eksik olan parçalardır. Bazen yazar eksik kısmı kaçırır bazen de fazla detaya girmemek için içeriğinden dışarda tutar. Bu bilgi eksikliklerini taslak halline getirerek kendi yararınıza kullanabilirsiniz.

BuzzSumo.com gibi internetin en popüler konularını hakkındaki eksik bilgileri tamamlamanızı kolaylaştıran servislerden faydalanmayı deneyebilirsiniz.

4. Forumları gezin

BuzzFeed ya da Upworthy gibi internet sitelerinin içeriklerinin çok büyük bir kısmının içerisinde harika firikler barındıran fakat popülariteleri oldukça düşük olan forumlardan geldiğini biliyor muydunuz?

5. Beyninizde bir çöp tenekesi oluşturun

Bu çoğunlukla yazarların, önemli fikirlerini unutmadan kafalarını boşaltmak için kullandığı bir tekniktir. Kalem kağıt alın, rahatlayın ve aklınıza gelen her şeyi yazın veya çizin.

6. Sesinizi duyurun

İnsanlar başkalarının herhangi bir şey hakkındaki fikirlerini okumayı ve duymayı her zaman severler. Paylaştığınız, bir restoran yorumu veya herhangi bir haberin altına yaptığınız yorum olabilir.

İçerik yaratmak artık daha kolay – ancak önemli olan bir başka şey de ilham vermek, ikna etmek ve cesaretlendirmek. Önünüzden güzel bir şey yaratmanızı engelleyen şeyleri kaldırdığınızda, sadece lafta kalmadığından emin olun. İyi bir fikir aksiyon alınmadan hiçbir şeydir.

Yaratım sancısını aşmanın 6 etkili yolu

Kaynak: Marketing Profs

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.