Yaratıcılığın hangi çağındayız?

MediaCat, Cannes’da efsane reklamcılara ve kreatiflere sordu: Yaratıcılığın hangi çağındayız?

02.07.2014 - 09:36 | MediaCat

Yaratıcılığın hangi çağındayız?

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde jüri başkanları, yaptıkları işlerle reklamcılık tarihine damga vurmuş efsane kreatifler, pazarlama uzmanları ve sanatçılar MediaCat’in ‘Yaratıcılığın hangi çağındayız?’ sorusuna yanıt verdi.

Televizyon kanallarının yaz menüsü
Tatil sezonunun gelmesiyle birlikte, Haziran ayından itibaren diziler, yarışmalar ve eğlence programları yerlerini birer birer haleflerine devretmeye başladı. MediaCat, Temmuz sayısında kanalların yaz menüsünü inceledi. İşte bu yaz ekranları süsleyecek yapımlar…

Asırlık çınarlar
Dile kolay 100 yıl… Asırlık bir marka, Osmanlı’dan Cumhuriyet’in kuruluşuna ve 2000’li yıllara uzanan koca bir hikâyeyi mazisinde saklıyor. Krizlerden fırsatlar yaratılan bu maziler, gelecek nesillerin marka hikâyelerine ışık tutacak dev bir hafızayı da beraberinde getiriyor.

Pazarlama sektörünün diploması
Pazarlama sektörü meslekî anlamda Türkiye’nin tercih edilen alanlarından birini teşkil ediyor. Hal böyleyken, sektör profesyonellerinin lisans ve lisansüstü eğitimlerinde tercihleri halefleri açısından yol gösterici nitelik taşıyor. Peki, üniversitelerin sektöre en fazla işgücünü yetiştiren bölümleri hangileri?

Kreatiflerin beyin masajı
Bugünlerde sıcak kumlardan serin sulara atlama hayali her ofis çalışanının içinde bir yara. Çaresizce plazasına sığınan ve klimasıyla serinleyen beyaz yakalı güruhun bir parçası da kreatifler. Gittik sorduk; yaz gelince yorgun beyninizi nasıl istirahate alıyorsunuz? Sahi, kreatifin ısınan beyni nasıl serinler?

Markaların sinema keyfi
Zincirleşen sinema salonları, kategorik olarak son dönemde yazlık açıkhava sinemalarına ve etkinliklere doğru genişliyor. Kendi mecralarına yatırım yaparak markalarla hedef kitlenin temasını kolaylaştıran sinema zincirleri, dev perdenin ve zekice tasarlanmış fuayenin avantajlarıyla kurumlara seyirden farklı imkânlar da sunuyor.

Advertising Age

Türkiye’ye Cannes’dan 8 aslan
61. Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali bu yıl da hafızalara kazınan anlara ve reklam ve pazarlama dünyasına damga vuracak konuşmalara sahne oldu. 97 ülkeden 37 bin 427 işin yarıştığı festivalden Türkiye 8 aslanla döndü. Türkiye’den ödül kazanan ajanslar ve işleri, Grand Prix alan işler ve Cannes’ın unutulmaz seminer ve etkinliklerinden notlar AdAge’in Temmuz sayısında.

TEMMUZ AYI SÖYLEŞİLERİ

Zafer Mutlu
‘Sektörel dergilere yoğunlaşacağız’
Mutlu Dergi Grubu ve Japonya’nın önde gelen medya kuruluşu Nikkei arasında gerçekleşen anlaşmanın ardından, grubun CEO’su Zafer Mutlu sağlık ve teknoloji dergilerinde iddialı olduklarının sinyallerini veriyor.

Demet İkiler
‘Türkiye WPP’yi iştahlandırıyor’
Publicis-Omnicom ayrılığının ardından dünyanın en büyük ajans network’ü olma unvanını elinde bulundurmaya devam eden WPP’nin Türkiye Ülke Müdürü Demet İkiler ile WPP’nin Türkiye yatırımlarını, geçtiğimiz aylarda sonuçlanan Vodafone konkurunu ve yeni görevinin kapsamını konuştuk.

Serhat Algim
‘Yerel fast food’laşma bizim için tehdit değil’
Son dönemde açtığı şubeler ve yaptığı büyük franchising atağı hızla yükselen Little Caesars’ın pazarlama direktörü Serhat Algim, pizza sektörünün büyümeye devam edeceğini belirtiyor.

Kıllanan Adam
‘Reklamları benden iyi takip edeni yoktur’
Uzun zamandır kendini özleten Kıllanan Adam, Enpara.com reklamları ile yeniden aramızda. Avşa’daki inzivasından ekranlara uzanan yolu MediaCat okurları için anlatan üstat, sağ olsun biraz da bize kıllandı.

‘Nihat güzel kadınların fotoğrafçısı değil’
Hedef kitlesi kadınlar olsa da marka yüzü olarak bir erkeği kullanması Note’un sektöre attığı ilk çalım. Markanın pazarlama direktörü Arzu Kartal ve onu yıllardır yalnız bırakmayan yol arkadaşı Meta Communications Ajans Başkan Yardımcısı Özlen Çopuroğlu MediaCat’e stratejik içgörülerini uzun uzun anlattılar. Söyleşinin sürpriz konuğu ise Nihat Odabaşı oldu.

3 ek birden: Madreport, PR Plus ve İletişim Rehberi 2014

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.