MediaCat

Yaralı Şehir Hatay: Öncesi, Dünü, Bugünü

Gazeteci Cüneyt Özdemir, 6 Şubat depremlerinin yıldönümünde depremden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’ın değişimine GAİN için hazırladığı belgeselle ışık tutuyor.

6 Şubat 2023’te merkez üssü Kahramanmaraş’ın yanı sıra 11 çevre ili etkileyen ve 50 binden fazla vatandaşımızın hayatını, milyonlarcasının ise evlerini kaybetmesine sebep olan depremlerin üzerinden bugün tam 1 yıl geçti. Gazeteci Cüneyt Özdemir, depremden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’ın deprem öncesi, sonrası ve bugünkü durumuna somut görüntülerle ışık tuttuğu “Yaralı Şehir Hatay: Öncesi, Dünü, Bugünü” belgeselini GAİN üzerinden izleyicilerle buluşturdu.

Özdemir’in Hatay’ın değişimini, kalkınma çalışmalarını ve depremin bilançosunu ekrana getirdiği belgesel, kentin 3 Aralık 2022, 15 Şubat 2023 ve Şubat 2024 tarihlerinde çekilmiş görüntülerini gözler önüne seriyor; Uzun Çarşı, Kurtuluş Caddesi ve Habib-i Neccar Camii gibi kentin ikonik noktalarının deprem öncesi ve sonrası hallerini kıyaslıyor.

Belgesel hakkında konuşan Özdemir, “Hepimiz biliyoruz ki Hatay hiçbir zaman eskisi gibi olmayacak, yaralı bir şehir olarak kalacak” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.