Yapı Kredi’ye yeni genel müdür yardımcıları

Yapı Kredi, yeniden yapılandırdığı üst yönetim organizasyonunda iki yeni genel müdür yardımcılığı

25.12.2008 - 16:38 | MediaCat

Yapı Kredi, yeniden yapılandırdığı üst yönetim organizasyonunda iki yeni genel müdür yardımcılığı pozisyonu oluşturdu.

Yapı Kredi’nin yeniden yapılanan üst yönetim organizasyonu çerçevesinde oluşturulan Bireysel ve Kobi Kredilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna Selim Hakkı Tezel, Kurumsal ve Ticari Kredilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına ise Massimiliano Fossati atandı. Tezel, daha önce Yapı Kredi’de Kredi Kartları ve Tüketici Kredileri Risk Grubu Başkanlığı görevini yürütüyordu. Fossati ise 2008 Şubat ayından bu yana Unicredit Bank CZ’de Küresel Bankacılık Hizmetlerinden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer alıyordu.

Selim Hakkı Tezel Hakkında

İş hayatına 1995 yılında Arthur Andersen denetim şirketinde başlayan Selim Hakkı Tezel, kıdemli denetçi pozisyonunda görev yaptı.1999 ile 2008 yılları arasında sırasıyla Yapı Kredi’de, Kredi Kartları Finansal Planlama ve Muhasebeden Sorumlu Bölüm Yöneticisi, Kredi Kartları Finansal Planlama ve Risk Yöneticisi ve Kredi Kartları ve Tüketici Kredileri Risk Grubu Başkanı olarak görev aldı. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Tezel’in, (Yapı Kredi’yi temsilen) Kredi Kayıt Bürosu Yönetim Kurulu ile Türkiye Bankalar Birliği’nin çeşitli çalıştay ve komisyonlarında üyelikleri bulunuyordu.

Massimiliano Fossati Hakkında

Fossati, iş hayatına 1995 yılında Centrobanca S.p.A’da (Banca Popolare – Bergamo Grubu), Krediler Yönetimi biriminde finansal analist olarak başladı. 2000 ile 2008 yılları arasında Unicredit Grubun’nun farklı bankalarında üst düzey yöneticilik ve yönetim kurulu üyeliği yapan Fossati, evli ve iki çocuk babası.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.