MediaCat

Yapay zekâ destekli kapsül koleksiyon

Boyner’in özel markası Fabrika için yapay zekâ desteğiyle hazırlanan E 4.0 Design Studio X Fabrika koleksiyonu tanıtıldı.

Boyner ve tekstil tasarım danışmanlık hizmeti veren E 4.0 Design Studio, Boyner markalarından Fabrika için yapay zekâ destekli kapsül bir koleksiyon tasarladı.

E 4.0 Design Studio X Fabrika koleksiyonunda kumaş, renk ve modeller tamamen yapay zekâ seçimlerinden oluşuyor. Sosyal medyadaki en güncel moda akımlarının, en sevilen renklerin, popüler desen ve modellerin E 4.0 Design Studio’nun kullandığı yapay zekâ “DU” tarafından yorumlanarak tasarlanan koleksiyon, kadın ve erkek olmak üzere 32 parça barındırıyor. Koleksiyonda yalın ve işlevsel bir stil görülürken inovatif kumaşlı tasarımlar öne çıkıyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

BOYNER (@boyner)’in paylaştığı bir gönderi

Yapay zekânın artık alışveriş yolculuğunun da en önemli parçalarından biri olduğunu söyleyen Boyner Büyük Mağazacılık Özel Markalar Kreatif Direktörü Uğur Borak “Günümüz moda sektörünün dinamiklerini değiştirmeye aday yapay zekâ teknolojisi bize modanın tek bir dili olmadığını da gösteriyor. Biz de Boyner’in moda bakış açısını bu çığır açan teknolojinin yansımasıyla buluşturduk ve yeni bir dil oluşturduk. Değişen koşullara kısa zamanda uyum sağlayan bir marka olarak E 4.0 Design Studio ile beraber bir yola çıktık. Moda ekosistemini heyecanlandıran yapay zekâyla tasarlanan, 32 parçadan oluşan kapsül koleksiyonumuzu yapay zekânın hızıyla çok kısa zamanda hayata geçirdiğimiz için mutluyuz” dedi.

Koleksiyonu hazırlarken yapay zekânın kendilerine sosyal medya analizleriyle yeni bir tasarım haritası çıkardığını ifade eden Borak, kumaş seçiminden renklere, desenlerden modellere dijital dünyanın en popüler seçimlerini yapay zekâyla yeniden keşfettiklerini, koleksiyonun hazırlık süresini bu sayede üç kat hızlandırdıklarını söyledi.

E 4.0 Design Studio Kurucu Ortağı Ezgi Yurdusev ise, “Hayal edebileceklerimizin sınırsız olduğunu bize gösteren yapay zekâ ile modayı buluşturmak bizim için de keyifli bir deneyim oldu. Bu sayede oyun alanımızı genişlettik. Koleksiyonun tasarım sürecinden kumaş, renk ve model tercihine kadar her aşamasında yapay zekâ dokunuşu yer alıyor. E 4.0 Design Studio’nun kullandığı endüstriyel ölçekte tekstil tasarımı yapabilen DU ile yapay zekâ gücünü Boyner’in perakende ve modadaki deneyimiyle buluşturduk. Herkesin içinde iyi hissedeceği, inovatif, şık ve işlevsel parçalar ortaya çıktığı için mutluyuz” dedi.

Moda ve teknolojiyi bir araya getiren koleksiyon Ankara, Bursa, İstanbul, İzmir ve Mersin’deki Boyner mağazalarının yanı sıra boyner.com.tr, Boyner uygulaması ve Boyner Now’da yer alıyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.