Yapay zekâ ağzının tadını bilir

Burger King'den Tesla'nın otomatik pilot hatasını avantaja çeviren kampanya.

29.06.2020 - 11:54 | Arzu Nilay Kocasu

İşleri ve özel hayatıyla dünya basınında adından sıklıkla söz ettiren Elon Musk, tüm popülerliğine rağmen, reklamveren olarak anılmaktan pek hoşlanmayan isimlerden. Ancak bugünlerde, Musk’ın reklam sektörünün parçası olmaktaki bu isteksizliği, kendi markasına ait olmayan bir reklam kampanyası vesilesiyle sınanıyor. Bu zorlu sınavın uygulayıcısıysa; Tesla’nın otomatik pilotunun Burger King tabelasını dur tabelası olarak algılayıp, tabelaya yaklaşırken yavaşlamasını kaydeden bir şoförün videosundan ilham alan Burger King.

Tesla’nın teknolojisindeki bu aksaklıkta kendi markasının tanıtımı için bir fırsat gören Burger King, akıllı araba sahiplerini hedefleyen bir reklam kampanyası hazırladı. “Akıllı arabaların Whopper molası vermeyi bilecek kadar akıllı olduğunu” söyleyen Burger King, otomatik pilottaki akıllı araçlarının Burger King restoranına yaklaşırken nasıl yavaşladığını kaydederek video ve/veya fotoğraflarını #freewhopper ve #autopilotwhopper etiketleriyle paylaşanlara bedava Whopper veriyor.

Kaynak: bandt.com.au

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.