Yandex Türkiye’ye yeni genel müdür

Yandex Türkiye'de genel müdür koltuğuna oturacak isim belli oldu.

09.12.2019 - 14:38 | MediaCat

Kullanıcılarına navigasyon uygulaması ve arama motoru gibi hizmetler sunan teknoloji şirketi Yandex, Türkiye’deki yatırımlarını sürdürürken şirketin yönetim performansını güçlendirmek için üst düzey bir atama gerçekleştirdi. Daha önce şirket bünyesinde ülke müdürü olarak görev yapan Onur Karahayıt, yeni dönemde Yandex Türkiye Genel Müdürü oldu.

Lisans derecesini ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden, yüksek lisans derecesiniyse ABD’de The Ohio State University’den alan Onur Karahayıt, 2009’dan itibaren yaklaşık iki yıl boyunca NASA projesinde, Mars yüzeyinin robotlarla haritalanması konusunda araştırmacı olarak görev aldı. Daha sonra kurumsal hayata atılarak navigasyon ve haritacılık sektöründe faaliyet gösteren Trimble ve Intergraph gibi şirketlerin ABD’deki genel merkezlerinde ürün müdürü ve proje müdürü olarak çalışan Karahayıt, Trimble şirketinde ABD’deki görevinden Avrupa Genel Merkezi’ne atanarak şirketin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinden sorumlu satış müdürü pozisyonunda bulundu.

2014’ten bu yana Yandex Türkiye bünyesinde görev yapan Onur Karahayıt, Yandex Türkiye Genel Müdürü olarak yeni görevi kapsamında Yandex Türkiye’nin ürün geliştirme, pazarlama ve satış faaliyetlerinin yanı sıra idari işlerini de kapsayan tüm operasyonuna liderlik yapacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.