MediaCat

Yalan Dünya zirveye oynuyor

Yalan Dünya adım adım zirveye yaklaşırken, Muhteşem yüzyıl birinciliği elden bırakmıyor.

Yalan Dünya zirveye oynuyor

Ekranda yerli diziler arasında yaşanan kıyasıya rekabet Mart ayında tavan yaptı. Medya Takip Ajansı Interpress’in, yerli dizileri mercek altına aldığı araştırmaya göre, geçtiğimiz ay yazılı basında ekranda yayınlanan 89 yerli dizi hakkında toplam 6 bin 684 haber çıktığı tespit edildi. “Muhteşem Yüzyıl” yine zirveyi bırakmazken, ikinci sıraya “Yalan Dünya” dizisinin yükseldiği belirlendi.

İki bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan Interpress’in araştırmasında, Mart ayında yazılı basında çıkan haber sayılarına göre “Muhteşem Yüzyıl” hakkında çıkan 719 haberle, bir kez daha ilk sırada yer alarak birinci sırada kalma rekorunu daha da geliştirdiği görüldü. Yerli diziler içinde geçen ay “Yalan Dünya” yayınlanan 422 haberle ikinci sıraya yükselirken, “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” ise çıkan 351 haberle listede üçüncü sıraya gerilediği ortaya çıktı.

Çıkan haber adetlerine göre oluşan listede ilk on içinde yer alan diğer yerli diziler ise şu şekilde sıralandı; “Kurtlar Vadisi Pusu (311)”, “Kuzey Güney (289)” “Behzat Ç. (248)”, “Fatma Gül’ün Suçu Ne? (228)”, “Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam (221)”, “Çocuklar Duymasın (208)” ve “Suskunlar (198)”.
 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.