Yahoo, Microsoft’u yeniden reddetti

Yahoo, Microsoft'un Carl Icahn isimli yatırımcı aracılığıyla yaptığı yeni satın alma önerisini...

14.07.2008 - 10:09 | MediaCat

Yahoo, Microsoft’un Carl Icahn isimli yatırımcı aracılığıyla yaptığı yeni satın alma önerisini sert bir dille reddetti.

Microsoft, pazarlık payı bırakmadığı teklifi için 24 saat mühlet verirken, Yahoo yönetimi sert bir açıklama yayınladı.Yahoo İcra Kurulu Başkanı Roy Bostock öneriyle kesinlikle ilgilenmediklerini bildirdi.

Ortak teklifin, Yahoo yönetim kurulunun ve üst yönetiminin derhal değişmesini öngördüğünü belirten internet grubu, tüm şirketin Microsoft’a hisse başına 33 dolara satılmasının ve baştan sona yeniden yapılanmasının önerildiği kaydedildi.

Microsoft, Şubat’taki teklifinde hisse başına 31 dolar önermişti.

Yahoo’nun azınlık hissedarı Icahn, grubun 1 Ağustos’ta yapılacak yıllık genel kurulunda kendi yönetimini taşımayı hedeflerken, Microsoft da yaptığı açıklamada, şu anki Yahoo yönetimiyle müzakere etmek istemediğini, Ağustos’ta yeni yönetim kurulu seçilirse görüşmelerde bulunacağını bildirdi.

Yahoo’nun bir miktar hisse senedini elinde bulunduran ve grubun yönetiminin tamamen değişmesini isteyen Icahn’ın Yahoo’daki payı yüzde 5.

Kaynak:www.bbc.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.