TTNet’den kızdıran kampanya

TTNet yenilere indirim yaptı, 4.7 milyon mevcut müşteri bozuldu...

14.07.2008 - 10:19 | MediaCat

TTNet, 4 GB kotalı, 1 megabit hızındaki internet aboneliğinin fiyatını 29 YTL’den 15.99 YTL’ye düşürdü. Ancak, yapılan bu indirimden sadece yeni üyelerin yararlandırılması, 4 milyon 700 bin mevcut aboneyi çileden çıkarttı. Türkiye çapında sayıları 77’ye ulaşan internet servis sağlayıcı kuruluşlardan bazıları da bunu fırsat bilerek, kızgın TTNet abonelerini kapmak için cazip kampanyaları anında uygulamaya koydu.

İnternete 8 kat daha hızlı bağlanılmayı sağlayan VDSL2 uygulamasını başlatan Türk Telekom, 10 temmuz tarihinden itibaren de TTNet abonelerine yönelik olarak “İnternete hoş geldin” sloganıyla yeni bir kampanya başlattı. TTNet, bu kampanya çerçevesinde, 4 GB kotalı, 1 megabit hızındaki internet aboneliğinin fiyatını 29 YTL’den 15.99 YTL’ye düşürdü. Ancak, yapılan bu indirimden sadece yeni üyelerin yararlandırılması, sayıları 4 milyon 700 bine ulaşan TTNet abonelerini çileden çıkardı. Buna da, yeni abonelerin aylık 15.99 YTL karşılığında internete bağlanırken, mevcut abonelerin 29 YTL’den bağlanmak zorunda kalması yol açtı.

TTNet abonelerinin tepkisini çeken bu uygulama, 48’i İstanbul’da olmak üzere sayıları 77’yi bulan internet servis sağlayıcı kuruluşları da harekete geçirdi. Bazı internet servis sağlayıcı kuruluşlar, Türk Telokom’a kızan TTNet abonelerini kapmak için peş peşe cazip kampanyalar uygulamaya koydu. 29 YTL’lik 1024 kpbs balantı hızındaki 4 GB kotalı abonelik bedellerini 18.99 YTL’ye kadar çekerek, TTNet’ten kaçan aboneleri yakalama yolunu seçti.

Kaynak:Hürriyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.