Yahoo bağımsız günlerinin sonuna geldi

Verizon Yahoo'yu 4,8 milyar dolara satın aldı.

25.07.2016 - 10:23 | Arzu Nilay Kocasu

Yahoo bağımsız günlerinin sonuna geldi

Yahoo’nun satışı uzun zamandır konuşulan ve pek çok firmanın adının geçtiği eski bir mesele ve bugünlerde, bu mesele, nihayete ermiş gözüküyor.

Aralarında CNN ve Wall Street Journal’ın da bulunduğu pek çok yayının haberlerine göre, her ne kadar taraflar resmî açıklamalarını henüz sunmamış olsalar da, Yahoo 4,8 milyar dolarlık bir bedel karşılığında Verizon’ın oldu. Dot-com patlamasından önce değeri 125 milyar dolara ulaşan Yahoo’nun o döneme kıyasla az gözükse de hâlâ 4,8 milyar dolarlık bir değerinin olmasının nedeniyse Alibaba’nın hisseleri ve Yahoo Japan’ın iş yapmaya devam etmesi olarak açıklanıyor.

Geçtiğimiz yıllarda AOL ve Huffington Post’u bünyesine katarak dijital içeriğe ve reklama yatırım yapan Verizon’ın şirketi -internet varlıkları ve gayrimenkulleriyle birlikte- satın alması Yahoo’nun 21 yıllık bağımsızlığının yanı sıra Marissa Mayer’ın da sonunun gelebileceğine işaret ediyor: Satınalmayla birlikte Mayer’in yerine AOL CEO’su Tim Armstrong’un geçeceği söylentiler arasında.

Kaynak: WSJ ve Money.cnn.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.