XING AG’ye yeni CEO

XING AG'nin başına internet sektöründe geniş deneyime sahip bir yönetici olan...

16.01.2009 - 14:53 | MediaCat

XING AG’nin başına internet sektöründe geniş deneyime sahip bir yönetici olan Dr. Stefan Gross-Selbeck geçti. Bugüne kadar CEO olarak görev yapmış olan kurucu Lars Hinrichs bundan sonra Denetim Kurulu‘nda şirkete danışman olarak destek verecek.

Dr. Stefan Gross-Selbeck, borsaya kote edilen ilk Web 2.0 şirketi olan XING AG’nin (O1BC/ISIN DE000XNG888) yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı. Böylece daha önce geçtiğimiz Kasım ayında duyurulmuş olan şirket zirvesindeki değişiklik, planlandığı gibi hayata geçirildi.

Dr. Gross-Selbeck ile, 2003 yılındaki kuruluşundan ve Aralık 2006’daki borsaya açılmasından beri sürekli artış kaydeden üye sayısı, ciro ve kârıyla büyük başarı kazanan iş ağının devamı için internet alanında geniş bir deneyime sahip bir yönetici başa geçmiş oldu. Dr. Gross-Selbeck “Üyelerimiz özellikle ekonomik açıdan belirsizlik yaşanan dönemlerde daha etkin bir şekilde ağı kullanıyor. Bu bizim için çok iyi bir çıkış noktası olmakla birlikte bizim şu andaki görevimiz XING’i üyelerimiz için daha da vazgeçilmez bir hale getirmek ve böylece yeni gelir ve faaliyet potansiyelleri ortaya çıkarabilmek,” şeklinde konuştu. Aynı zamanda INSEAD Üniversitesi’nden MBA unvanına sahip bir hukukçu olan Dr. Gross-Selbeck, üniversiteden mezun olduktan sonra bir süre Boston Consulting Group’ta çalıştı ve daha sonra ProSiebenSat1 Media AG’ye geçti. 2002 yılından itibaren Dr. Gross-Selbeck eBay’de farklı yönetici pozisyonlarında çalışmalarını sürdürdü. 2004 yılı itibariyle ise eBay’in Almanya pazarından sorumlu yöneticisi olarak görev yaptı. Almanya geçtiğimiz yıllarda ABD dışında en büyük ve en önemli eBay pazarı haline geldi ve bugün en geniş kapsamlı pazar olmaya devam ediyor. Dr. Stefan Gross-Selbeck, Lars Hinrichs ile bir süre çok yakın çalıştıktan sonra sorumlulukları tamamen devralacak.Lars Hinrichs, “Dr. Stefan Gross-Selbeck’i XING’e kazandırabildiğimiz için büyük mutluluk duyuyorum ve başarı öykümüzün onun yönetimi altında başarıyla devam edeceğine ve aynı zamanda yeni bir soluk kazanacağına yürekten inanıyorum,” şeklinde konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.