X Factor yayın gününde birinciliği kaptırmıyor

5 Mart'ta Twitter'da en çok konuşulan programlar listesi...

06.03.2014 - 15:19 | MediaCat

Kanal D’nin parlayan yarışması X Factor Star Işığı bu Çarşambayı birinci sırada kapattı. Kurt Seyit ve Şura yayın gününün ertesinde konuşulmaya devam ederek ikinci sıraya, Survivor ise hafta boyunca sürecek gibi duran ada rüzgârları ile üçüncü sıraya yerleşti.

X Factor Star Işığı tüm rakiplerini geride bırakarak bu Çarşamba birincilik koltuğunu kaptı. Genç Kızlar ve Gruplar kategorisinde çekişmenin devam ettiği akşamda izleyiciler Enka Mutfağı’na “Birinci olman dileği ile” diyerek desteklerini gösterdiler. Emre Aydın’ın gruplar konusundaki kararını ve Mehtap-Şahin’in performansını merakla bekleyen izleyiciler, Kanal D’nin “Emre Aydın kararında çok zorlanıyor fakat Mehtap ve Şahin ile yoluna devam ediyor!” Tweet’i kararın kullanıcılar arasında hızla yayılmasını sağladı.Yarışma boyunca Sosyal TV izleyicisi en çok #xfactorstarisigi, #emreaydinenkamutfagi, #enkamutfagikanaldsansurledi ve #özgürlüklersifirlaniyor etiketlerini kullanırken, Enka Mutfağına sansür uygulanmasına tepki göstermeye devam etti. Yarışma 6,174 kullanıcıdan toplamda 9,211 Tweet alarak 3,125,558 kullanıcının Twitter akışına ulaştı. Yarışmaya içerik üreten kullanıcıların yüzde 19’u Fatih Harbiye’ye, %17’si Merhamet’e de içerik üretti.

Kurt Seyit ve Şura tekrar bölümü ile heyecanlı Sosyal TV izleyicisinin parmak uçlarındaydı ve Twitter’da en çok konuşulan ikinci yayın oldu. İlk bölümün yayın heyecanından sonra ekiple ve dizi ile ilgili haberleri paylaşmaya başlayan izleyiciler Kıvanç Tatlıtuğ ve Farah Zeynep Abdullah’ın dans sahnesine nasıl hazırlandıkları ile ilgili kareleri sıkça paylaştı.4,514 kullanıcıdan 5,521 Tweet alan dizi 865,549 kullanıcın Twitter akışına ulaştı. @dmtzdmr, @kseyitvesura, @startv, @farahz, @eceyorenc ve @kivanctatlitug bugün de en çok mention alan hesaplar oldu.

Survivor, hafta boyunca esmeye devam eden fırtınasıyla listemizde üçüncülüğü aldı. “Survivor bu yıl da tutar” öngörüsünü paylaşan kullanıcılar “Yollardaki kavşaklara, Survivor’daki Turabi’ye dikkat edicen abi” espirisini sıkça paylaştı. Gün içinde konuşulmaya devam eden yarışma saat 18:00’de “Survivor adasına gidip temelli yerleşmeyi düşünüyorum” diyen kullanıcıların parmaklarında tepe noktasını gördü. Yarışmaya içerik üretenlerin %36’sı Kurt Seyit ve Şura ya da içerik üretti.

Yayın gününe bir kala Medcezir hayranları yine boş durmadı ve haftalık rutinlerini sosyal medyaya taşıyarak dizilerini dördüncü yaptı. Hayranlar için günün önemli başlıkları İnternet Özel fragmanı ve Çağatay Ulusaoy’un GQ Türkiye’ye kapak olması olurken, dizinin müziklerini yapan Toygar Işıklı’nın “Bu gece Yeditepe Üniversitesinden En iyi Dizi müziği ödülü aldım #medcezir Teşekkürler pic.twitter.com/FETSCg9PwW” tweet’i Top Tweet oldu. Hayranlar GQ Türkiye kapak çekimlerinin kamera arkasını sıkça paylaşırken bir yandan da Mira ve Mert’in yeni bölümde Mert’in kuzeni ile tanışmalarıyla başlamasına olası gözüyle baktıkları “aşk üçgeni”nden bahsettiler. Diziye içerik üretenlerin yüzde 41’i aynı zamanda Kurt Seyit ve Şura için de içerik üretirken, gün boyunca @medcezirstartv, @toygarisikli, @srnysrkyresmi ve  @gqturkiye en çok mention alan hesaplar oldular.

Merhamet sondan ikinci bölümü ile Çarşamba sıralamamızda yükselerek ilk beşe girdi. 1,314 kişiden toplamda 2,246 Tweet alan dizi Muhteşem Yüzyıl’ı geride bırakarak bu hafta beşinci oldu.Hayranlarının yoğun ilgisi ve dizi bitmesin istekleri gece boyunca kullanıcıları klavye başına kilitledi. Tepe noktasını saat 23:00’de “Sermet ve Deniz in aşk cümleleri iç sesleri inanılmaz” diyen hayranlar ile yapan dizide en çok kullanılan etiketler  #beklenengun, #serden ve #merhametbitmesin oldu.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 5 Mart 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.