MediaCat

WPP’den içki yasağı

Grup, bünyesindeki tüm şirketlerde içkiyi yasakladı.

WPP’den içki yasağı

Geçtiğimiz hafta WPP tarafından holdingin CEO’su Martin Sorrell’e “varlıkların kötüye kullanımı ve uygunsuz davranışlar” nedeniyle soruşturma açılmıştı. İnternet sitesinde kendisine bağlı 406 bağımsız şirket ismi listeleyen grup bu kez Finans Direktörü Paul Richardson ve İç Denetim Direktörü Paul Stanley’den gelen bir duyuruyla çalışma alanlarında alkollü içecek politikasını güncellediğini bildirmesiyle gündemde.

Çalışma alanlarında, “içki servisi yapılmaması ve çalışma masalarında alkol tüketilmemesi” şeklinde güncellenen politika, Sterlin Cooper ajansında geçen meşhur dönem dizisi Mad Men’de aşina olduğumuzdan oldukça farklı bir sektör atmosferi çiziyor. WPP, güncellenen alkol politikasıyla bünyesindeki ajansları yemek odaları, bekleme salonları gibi belirlenen alanlarda alkol tüketimini sınırlandırma konusunda da cesaretlendiriyor. Grup, alkol tüketimini çalışma günleri dışında “genellikle iki saatten daha az” bir süreye indirgemek istiyor. Ayrıca duyuru, ajansların ücretsiz olarak yiyecek, su ve alkolsüz içecek temin etmesi gerektiğinin ve alkol tüketmemeyi seçen bireylere saygı gösterilmesinin altını çiziyor.

“İş ve işle ilgili etkinliklerde konukların ve çalışanların güvenli alkol tüketiminden emin olmak” amacıyla getirilen bu politikaya göre grubun bünyesindeki şirketler, yasal olarak içki tüketebilecek yaşta olan ve etkinliklerde sınırlı miktarda alkol tüketmiş çalışanlarının etkinlik sonrasıne güvenli bir şekilde ulaştırılmalarının da sorumluluğunu üstlenecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.