MediaCat

WPP, VMLY&R ile Wunderman Thompson’ı birleştiriyor

VML olarak anılacak yeni ajans grubu, 64 pazarda 30 binden fazla çalışanıyla hizmet verecek.

WPP, VMLY&R ile Wunderman Thompson'ı birleştiriyor

WPP, en büyük iki ajansını aynı çatı altında birleştiriyor. VMLY&R ve Wunderman Thompson’ın birleşiminden doğan VML, müşterilerine 64 pazarda 30 binin üzerinde çalışanıyla hizmet verecek.

Her iki ajansın küresel CEO’ları, 1 Ocak 2024 itibarıyla faaliyete geçecek olan yeni oluşuma da liderlik etmeye devam edecek. Jon Cook, VML’in küresel CEO’su; Mel Edwards ise küresel başkanı olarak görev yapacak. Daha önce VMLY&R’ın küresel kreatif direktörlüğünü üstlenen Debbi Vandeven ise VML’in küresel kreatif direktörü olacak.

Wunderman Thompson’ın Latin Amerika CEO’luğunu üstlenen Juan Pablo Jurado ve Wunderman Thompson Avrupa, Orta Doğu ve Afrika CEO’su Ewen Sturgeon VML’de de görevlerini sürdürecek. VMLY&R Asya CEO’su Yi-Chung Tay ve Wunderman Thompson Asya Pasifik CEO’su Audrey Kuah ise VML’nin Asya Pasifik bölgesinin eş CEO’ları olarak görev yapacak.

Jon Cook, Ad Age’e verdiği demeçte iki ajansın birleşmesinin, danışmanlık şirketleri ve diğer ajanslarla daha iyi rekabet edebilmek için yaratıcılığın ön planda olduğu ticaret, sadakat ve teknoloji alanlarında ellerini güçlendireceğini söyledi. Cook, aralarında Ford, Microsoft, Dell, Colgate-Palmolive, Nestlé ve Coca-Cola’nın da bulunduğu müşterilerinin yüzde 80’ini paylaşıyor olmalarının da birleşmeyi mantıklı kıldığını belirtti.

Cook aynı zamanda, herhangi bir işten çıkarma planlarının olmadığını ancak yeni oluşumun bazı alanlarda operasyonlarını güçlendirirken, bazılarında frene basması gerekebileceğini söyledi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.