MediaCat

WordPress’e yapay zekâ destekli yeni asistan

Jetpack AI Assistant ile platformda içerik üretmek hiç olmadığı kadar kolay hale gelecek.

WordPress'e yapay zekâ destekli yeni asistan

WordPress’in çatı şirketi Automattic, popüler içerik yönetim sistemiyle entegre çalışabilen yapay zekâ destekli asistanını piyasaya sürdü.

İndirildikten sonra içerik oluşturma arayüzünde “AI Assistant” bloğu olarak görünen asistan, kendisine verilen komutlara dayanarak metin oluşturabiliyor, içerik fikirleri üretmenin yanı sıra liste ve tablolar yaratabiliyor. Başlık konusunda tıkanan yazarlara başlık önerileri, yazısının bir özetine ihtiyacı olanlara ise kısa bir özet sunabiliyor.

İspanyolca, Fransızca, Çince, Korece ve Hintçe dahil olmak üzere 12 dili destekleyen asistan aracılığıyla yazıların farklı dillere çevrilmesi, hatta metinlerin tonunun (resmi, kendinden emin, esprili, empatik gibi) değiştirilmesi de mümkün. Asistanın, yazım hatalarının düzeltilmesi konusunda da WordPress’in yerleşik araçlarından daha efektif çalıştığı söyleniyor.

Jetpack AI Assistant yazarların denemeleri  için ilk 20 komuta ücretsiz olarak yanıt verecek. Asistanı kullanmaya devam etmek isteyenlerin ödemesi gereken tutar ise aylık 10 dolar olacak.

Geçtiğimiz birkaç ay içinde çok sayıda içerik üretim aracı bir dizi farklı yapay zekâ destekli özellik tanıttı. Google ve Microsoft, Microsoft Word ve Google Docs da dahil olmak üzere profesyonel uygulama paketlerine farklı yapay zekâ özellikleri entegre etti. Google, geçtiğimiz ay Google I/O’da yapay zekâ destekli bir not alma deneyimi olan Project Tailwind’i tanıtırken, Notion ve Grammarly gibi uygulamalar da bünyelerine yapay zekâ destekli araçlar ekledi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.