Wikileaks Taraf’la anlaştı

Taraf Gazetesi'nin manşetten verdiği habere göre, Wikileaks Taraf Gazetesi ile işbirliği yapma talebinde bulundu.

16.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Taraf Gazetesi’nin manşetten verdiği habere göre, Wikileaks Taraf Gazetesi ile  işbirliği yapma talebinde bulundu. Bu talebin üzerine Britanya’da gerçekleşen buluşmada, Türkiye konulu 24 bin sayfa belgenin yayını için anlaşma yapıldı. Wikileaks görüşmede, " Türkiye, ABD’nin diplomatik telgraflarının konu aldığı bütün ülkeler arasında Irak’tan sonra ikinci sırada dedi.

Taraf, Wikileaks’den belgeleri para karşılığı değil daha önce New York Times, Le Monde ve El Pais’in yaptığı gibi ilke anlaşmasıyla aldığını belirtti.

Yasemin  Çongar yazdığı haberde Julian Assange’le Britanya’da buluştuğunu  ve o buluşmada bir anlaşma yaptıklarını; bu anlaşma sayesinde toplam 24 bin sayfalık, en eskisi 1994 tarihli olan büyük çoğunluğu 2000 – 2010 dönemine ait, 11 bin adet çoğu gizli Amerikan resmi yazışmasından oluşan "Wikileaks Türkiye Belgeleri"ni yarından itibaren yayınlayacaklarını bildiriyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.