MediaCat

Wieden+Kennedy yönetiminde bayrak değişimi

Ajansın başkanlığından ayrılan Dave Luhr’un yerini Colleen DeCourcy ve Tom Blessington aldı.

Wieden+Kennedy yönetiminde bayrak değişimi

Portland merkezli bağımsız ajans Wieden+Kennedy’nin yönetimi “bir sonraki nesle” devredildi. Ajans tarafından dün yapılan açıklamaya göre, 2013 yılından bu yana W+K’nin başkanlığını yürüten ve 2014 yılında gerçekleşen Brand Week Istanbul’un konuşmacıları arasında da yer alan Dave Luhr, yerini Colleen DeCourcy ve Tom Blessington’a bırakıyor.

Yaşanan değişiklikle birlikte W+K Global CCO’su DeCourcy ve bir yıl kadar önce YouTube’da görev almak üzere ajanstan ayrılan Blessington Eş-Başkan unvanlarını alırken; Dave Luhr ise ajansta daha az birebir mesaide bulunacağı (ajansın kurucularından Dan Wieden’ın da halihazırdaki pozisyonu olan) yöneticiliğe atanmış oldu. Aynı değişim hamlesiyle Colleen DeCourcy’ye Eş CCO olarak eşlik eden Susan Hoffman da tıpkı Luhr gibi yönetici pozisyonuna getirildi.

Colleen DeCourcy & Tom Blessington

Dave Luhr, ajansın üst düzey yönetiminde gerçekleşen değişime ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Çok sevdiğim ajansımın yönetimi için artık meşaleyi bir sonraki kuşağın vizyoner liderlerine devretme vakti geldi. Colleen ve Tom, hayatım boyunca tanıştığım en güçlü yaratıcılık ve iş odaklı isimler.”

Ajansın yapısında yaşanan bu değişimi özünde “daha çevik” hale gelme çabası olarak okumak mümkün. Zira yeni görevlendirmelerle birlikte ajansın günlük yönetiminden dört yerine iki kişi sorumlu hale gelirken, sürecin ajansın günlük karar alma mekanizmasını hızlandıracağı belirtiliyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.