MediaCat

WhatsApp’ta alışveriş dönemi başlıyor

Facebook, platformlarında yeni alışveriş özelliklerini devreye almayı hedefliyor.

WhatsApp’ta alışveriş dönemi başlıyor

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook bünyesindeki platformlara gelecek yeni alışveriş özelliklerini paylaştı. Söz konusu yenilikler WhatsApp ve Facebook Marketplace’te Mağazalar döneminin başlamasını, Instagram’a görsel arama özelliğinin gelmesini ve Mağaza reklamlarının devreye alınmasını kapsıyor.

Mağazalar’ın WhatsApp’a gelmesiyle birlikte kullanıcılar, uygulamada görüntüledikleri mağazalarla satınalma işleminden önce iletişime geçme fırsatına sahip olacak. WhatsApp’ta Mağazalar özelliği ilk etapta belirli ülkelerde kullanıma sunulacak. Mağazalar özelliği WhatsApp’ın yanı sıra Facebook Marketplace’te de devreye alınacak.

Instagram’da yapay zekâ desteğiyle sunulacak görsel arama özelliği ise kullanıcıları görsellerde rastladıkları ürünlere ulaştırmayı hedefliyor. Görsel arama özelliğinin test süreci önümüzdeki aylarda başlayacak. Mağaza reklamları ise kullanıcıların alışveriş deneyimini kişiselleştirmelerine yardımcı olacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.