Weblebi.com iflas ettiğini açıkladı

Bir süredir söylenti olarak dolaşanlar gerçeğe dönüştü ve Türkiye'nin en büyük ikinci alışveriş...

05.08.2008 - 14:36 | MediaCat

Bir süredir söylenti olarak dolaşanlar gerçeğe dönüştü ve Türkiye’nin en büyük ikinci alışveriş sitesi Weblebi.com iflas etti. İşte firma tarafından yapılan resmi açıklama.

Temmuz ayında başlayan ve Ağustos ayında sayısı giderek çoğalan şikayet mesajları, korkulanı gerçeğe dönüştürdü ve Weblebi.com, iflas etti. Bu durum, Türkiye’nin gelişmekte olan online alışveriş serüvenine de kara bir leke olarak kayıtlara geçti. Bir süredir, müşterilerine cevap vermeyen site, bugünden itibaren yayınını da durdurdu ve sitesine bir açıklama ekledi.

Resmi Açıklama

Sayın Müşterilerimiz,

2003 yılından beri faaliyet göstermekte olan Weblebi.com, maalesef son dönemdeki bazı olumsuz olayların neticesinde ticari hayatını 05.08.2008 tarihinde sonlandırmak zorunda kalmıştır. Maalesef Türkiye’nin ve dünya piyasalarının içinde bulunduğu ekonomik zorluklar ve özellikle son dönemde internet alışveriş sektöründe bazı önemli firmaların zora girerek faaliyetlerine son vermeleri, ürün tedarikçilerinin ve bankaların sektöre olumsuz bakmalarına sebep olmuş ve tüm bunlar zincirleme olarak firmamızı faaliyetlerini sürdüremez duruma getirmiştir.

Sadece 2008 başından bugüne kadar 30.000’den fazla siparişi başarıyla sorunsuz olarak müşterilerine teslim etmiş olan Weblebi.com, yakın dönemde sınırlı sayıda siparişi teminci firmalarla yaşanan sıkıntılardan dolayı müşterilerine teslim edememiştir.

Her zaman müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutmayı ilke edinmiş olan firmamız, bu durumdan alışveriş yapmış siz müşterilerimizin herhangi bir zarar görmemeleri açısından sizi haklarınız konusunda bilgilendirmek istemektedir.

Aşağıdaki adımları uygulamanız durumunda, verdiğiniz siparişle ilgili bir mağduriyetiniz olmayacaktır:

1. Öncelikle, vermiş olduğunuz siparişin kargoya verilip verilmediğini Weblebi.com sipariş takibi sayfasından kontrol ediniz. http://www.weblebi.com/Siparislerim.aspx

2. Şayet verdiğiniz siparişiniz Weblebi.com tarafından henüz kargo şirketine teslim edilmemişse, tüketici olarak öncelikle yapmanız gereken sitemizden yapmış olduğunuz alışverişte kullandığınız kredi kartının bağlı olduğu bankaya bir itiraz dilekçesi yazarak ilgili tutarın kredi kartınıza iade edilmesini talep etmektir.

3. Mastercard/Visa kuralları gereğince eğer siparişinizin kargo fişi ibraz edilemiyorsa, bankanız kredi kartınıza bu meblağı iade edip, firmamız hesabından ilgili tutarı tahsil etmekle yükümlüdür. Bu açıdan her durumda siz tüketici olarak mağdur olmadan sipariş tutarınızın tamamını iade olarak alabileceksiniz.

4. Daha önce satın almış olduğunuz ve size teslim edilmiş tüm ürünler üretici ya da ithalatçı firma garantisi altındadır. Yasal garanti süresi içersinde herhangi bire sorun yaşamanız durumunda, üretici ya da ithalatçı firma ürününüzdeki kusuru telafi etmekle yükümlüdür.

Tarafınıza yaşattığımız bu olumsuz durum için çok özür diler, bu konuda her türlü sorunuz için bundan sonra bilgi@weblebi.com adresine mail atabileceğinizi belirtmek isteriz.

Saygılarımızla.

Denetim Olmalı

Online alışveriş; kullanıcılar, üreticiler ve ülke ekonomisi için önemli katkılar sağlıyor. Kayıt dışı ekonomiyi azaltarak, yeni iş alanları oluşturmanın dışında, küçük veya büyük işletmelerin ürünlerini kullanıcılarla buluşturmak için eşi bulunmaz bir ortam sağlıyor.

Sayısı 500’ü aşan Türkiye’deki online alışveriş sitelerinin denetlenmesi konusunda bazı sıkıntılar var. Yasal zemin, net olarak sunulmadığından dolayı denetleme ve tüketiciyi koruma konusunda beklentiler yerine getirilemiyor.

Kaynak:shifdelete.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.