Weber Shandwick Türkiye Ofisi açıldı

82 pazarda 128 ofisle hizmet veren ajansın üç bini aşkın çalışanı bulunuyor.

03.10.2013 - 13:53 | MediaCat

Weber Shandwick Türkiye Ofisi açıldı

Weber Shandwick Türkiye ofisinin açılışı, geçen hafta Sortie‘de, iş dünyası ve medyadan seçkin isimlerin katıldığı bir davetle kutlandı. Davette, Weber Shandwick Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve İngiltere CEO’su Colin Bryne de hazır bulundu.

Dünya çapında 82 değişik pazarda 128 ofisle hizmet veren Weber Shandwick’in üç bini aşkın çalışanı bulunuyor. Halkla ilişkilerde yenilikçi yaklaşımları ve yaratıcı kampanyaları ile sayısız ödül kazanmış olan Weber Shandwick, bu anlayışı Türkiye’de de sürdürmeyi hedefliyor.

Weber Shandwick Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve İngiltere CEO'su Colin BryneDavette sorularımızı yanıtlayan Colin Bryne, Türkiye ofislerinin açılış zamanlamasına ilişkin şunları söyledi: “Hangi yöne gideceğimizi dikte eden birkaç unsur var. Ajans boyutu düşünüldüğünde, dünyanın en büyük iki networkünden birisiyiz. Biliyorsunuz, dünya çapında, 83 pazarda 121 adet ofisimiz bulunuyor. Nerede olacağımızı, müşterilerimizin ilgi alanları ve onların bizi nerede görmek istediği belirliyor. Öncelikli motifimiz kesinlikle bu. İkinci olarak da, BRIC ülkelerinin ötesindeki pazarlar sahiden heyecan verici. Bunun sebebi, pazarlamalarının dijital devrim tarafından yönlendiriliyor olması. Ayrıca, kuvvetli ekonomileri bizim Eurozone‘da son zamanlarda görmeye alıştığımız zayıf ekonomilerin yanında ilham verici görünüyor. Bir de tabii müşterilerimizin talepleri söz konusu. 2 sene önce Brezilya’da bir firma satın aldık, oradaki müşterilerimiz hemen bizi tercih etmeye. 2 ay önce de Hindistan’daki ofisimizin bütün kontrolünü ellerimize aldık. Ve müşterilerimiz artık BRIC ülkelerinin ötesine yöneliyorlar. Türkiye de Afrika ve Asya’daki bazı yükselen ekonomilerle birlikte liste başını çekiyor.”

Ülkemizin uzun dönemli iletişim projeleri için sunduğu zemini değerlendirmesini istediğimiz Bryne, sorumuzu ise şöyle yanıtladı: “Bence [Türkiye] çok heyecan verici bir ülke, çünkü çok genç. Nüfusun yaş ortalaması sanırım 27. Afrika’nın hızlı büyüyen ekonomilerinde olduğu gibi dijitalin ve mobil pazarlamanın revaçta olması, PR’ın da dijitalleşmesini beraberinde getiriyor. O yüzden burası da dönüşümcü bir PR yapısını dayatıyor. Biz de kendimizi yalnızca büyük bir PR ajansı olarak değil, aynı zamanda da inovatif ve dönüşüme açık bir halkla ilişkiler firması olarak görüyoruz. Tüm bu sebepler ve müşterilerimizin arzusu bizim buraya gelmemizde etkili oldu. Riskler var ama bunlar kesinlikle almaktan keyif alacağımız riskler.”

Levent’te bulunan Weber Shandwick İstanbul ofisi, Temmuz ayından bu yana, halkla ilişkiler, kamu ilişkileri, dijital ve medyada uzmanlaşmış kadrosuyla hizmet veriyor. Weber Shandwick, Interpublic Group bünyesinde yer alıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.