Wavemaker’dan yeni medya planlama platformu: Maximize

Yapay zekâ tabanlı yeni medya planlama platformu Maximize tüm dünyada kullanıma sunuldu.

19.04.2021 - 16:54 | MediaCat

Wavemaker, medya planlamacıların aynı anda birden çok hedef kitleye ulaşmalarını ve medya yatırımlarını dakikalar içinde optimize etmelerini mümkün kılan yapay zekâ tabanlı yeni medya planlama platformu Maximize’ı tüm dünyada kullanıma sundu.

Maximize, medya planlamacıların tüm sektörde kullanılan klasik hedef kitle segmentleri yerine bireylere yönelik olarak planlama yapmalarına olanak sağlayacak. Böylece, birçok farklı özelliğe sahip birden çok hedef kitleyi aynı anda inceleme ve en iyi medya ortaklarını değerlendirme gücüyle, müşteri seviyesinde ayrıntılı bir planlama yaparak, mecralara ve pazara yönelik en iyi kampanyanın kısa sürede hazırlanması mümkün olacak.

Yapay zekâ ve makine öğrenimi (otomatik öğrenme) teknolojilerine dayanan Maximize, küresel ve yerel kaynaklardan gelen verileri alarak analiz ediyor. Bu kaynaklar arasında müşterinin birinci elden sahip olduğu veriler, GroupM’in Live Panel verileri ve Wavemaker’ın kendi Momentum verileri yer alıyor. Maximize aynı zamanda makine öğrenimi ve insan zekâsını birleştirerek, her ikisinden de maksimum fayda sağlayan modüler bir sistem olan Wavemaker’ın küresel Provokatif Planlama sisteminin de bir parçası.

Wavemaker’ın Global CEO’su Toby Jenner, Maximize’ı, “Maximize, sektörün uzun zamandır yaşadığı sıkıntılardan biri olan tüm medya planlarının birbirine benzemesi sorununa çözüm buluyor. Güçlü veri kaynakları ile yüklü, yapay zekâ teknolojisine dayanan Maximize, inanılmaz hızda medya planı oluşturuyor ve müşterilerimiz için pazarda öncülüğü sağlayacak büyüme planları hazırlamak için gereken beyin gücünü içeriyor. Şimdiden sonuçlar vermeye başlayan Maximize, müşteriler ve konkurlar için ortalama yüzde 30 daha verimli ve etkili medya planları oluşturuyor, COMvergence’ın 2020 senesinin birinci, ikinci ve üçüncü çeyreğine yönelik hazırladığı ‘yeni iş barometresinde’ en başarılı medya ajansı olmamıza yardımcı oluyor” sözleriyle değerlendirdi.

Projeye liderlik eden Wavemaker Global Ürün Başkanı Stephan Bruneau ise konuya dair, “Bir kampanyaya dahil olması gereken hedef kitle segmentlerinin sayısının artmasına bağlı olarak medya planları oluşturmak zorlaştı. Bazı segmentler önemli ölçüde çakışabiliyor; birden çok hedef kitle segmentinde yer alan insanların reklamlara ‘aşırı maruz’ kalma riski ortaya çıkıyor ve bu da müşteriler için gereksiz para israfına neden oluyor. Maximize, pazarlama sektöründe nadiren kullanılan teknikleri ve teknolojiyi kullanarak hedef kitlelerin bölünme sorununa yönelik pazardaki tek ve en etkin çözümü sunuyor” değerlendirmesinde bulundu.

WPP Teknolojiden Sorumlu Global Başkanı Stephan Pretorius ise Maximize ile ilgili, “Yapay zekâ, etki alanını pazarlamanın birçok yönünü kapsayacak şekilde genişletti ancak şu ana kadar medya planlamasında etkisi görülmemişti. Wavemaker’ın yapay zekâ ile çalışan yeni, heyecan verici planlama platformu Maximize, her geçen gün karmaşıklaşan ve bölümlenen bir medya ortamında, ekiplerinin çalışma şeklini dönüştürmek ve planlamacılarının müşterileri için şimdiye kadarki en verimli ve etkili medya planları oluşturmalarını mümkün kılmak için tasarlandı” şeklinde konuştu.

Wavemaker Türkiye CEO’su Serdar Aytok ise, “Yapay zekâ kullanımı ve bunun verimliliğe katkısı birçok farklı sektörde etkisini göstermeye başladı. Ancak şu ana kadar medya yatırım yönetimi alanında bu etki çok net görülmemişti. Maximize, yapay zekâ kullanımı ile hedef kitlelerle ve pazara yönelik en etkin kampanyaların hazırlanmasına imkân tanıyan yepyeni bir teknoloji bazlı planlama platformu. İş ortaklarımızın gelişimi ve büyütmesine hız katacak ve sektörde bir ilk olan bu platformu hayata geçirmiş olmaktan çok mutluyuz. Teknolojinin gücüyle büyüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.