Warm-Up oturumları sona erdi

Brand Week Istanbul'un açılışı mahiyetinde SALT Galata'da gerçekleşen ısınma turları tamamlandı. Bugünkü oturumlardan en sıcak notlar burada.

08.11.2016 - 17:37 | MediaCat

Brand Week Istanbul’un ve ısınma turlarının ikinci gününe yine SALT Galata ev sahipliği yaptı. Birbirinden kıymetli panelistlerin, sektör için azami önem taşıyan başlıklarda fikir ve tecrübelerini paylaştıkları oturumlar dizisinde ilk sırada Marka Güvenliği vardı.

Panelistler, dijital dünyada yaşanan gelişmelerle reklamverenler ve ajanslar için olduğu kadar bizzat yayıncılar için de çok önemli hale gelen marka güvenliği meselesini Ciner Holding Bilgi Grubu Başkanı Mahmut Kurşun’un moderatörlüğünde tartıştı. OMD Türkiye Dijital Direktörü Atakan Demirci, iProspect&Amnet Türkiye Genel Müdürü Başak Turhanoğlu, Hürriyet Dijital Deneyim ve Reklam Çözümleri Grup Koordinatörü Emre Faks ve BPN İstanbul CEO’su Nüzhet Algüneş, sektörün birçok paydaşını ilgilendiren konuya dair görüş, fikir ve önerilerini paylaştı.

Warm-Up oturumları sona erdi

Marka güvenliğinin hayatlarımız henüz offline iken de otokontrol mekanizmamız sayesinde gündemimizde olduğunun altı çizilen oturumda konunun reklamveren ve ajanslar için olduğu kadar yayıncılar için de önemli bir gündem maddesi olduğu vurgulandı. Tüm panelistlerin mutlaka kullanılması gerektiğini belirttiği Ad Verification araçları ile çok ufak maliyetlerle tüm paydaşlar için çok büyük kazançlar elde edilebileceği belirtilen oturum; marka güvenliğinin yalnızca güvenli içerikle yan yana olmakla ilgili olmadığı ve reklamverenler adına tasarruf da sağlayan bir imkân olduğunun altı çizildi.

Oturum, tüm panelistlerin konunun önümüzdeki günlerde daha ciddi şekilde ve daha sık gündeme gelmesi yönündeki temennileriyle son buldu.

Yeni teknolojiler ve tüketici ürünleri ışığında medyanın geleceği

İkinci turda Samsung Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, Show TV 36 Projeler ve İnovasyon Koordinatörü Ferhat Er, MediaMarkt E-Ticaret Direktörü Mehmet Çelikol, Starcom Genel Müdür Yardımcısı Aycan Gömeç Kabatepe, ITEA Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Sarılar ve Sherpa Kurucusu Yakup Bayrak “Yeni teknolojiler ve tüketici ürünleri ışığında medyanın geleceği” panelinde bir araya geldiler.

Panelde teknolojini gelişimi mecralarda yeterince değerlendiriliyor mu, 360 medya planlarında teknoloji ne kadar işin içinde, dijitalin yükselişi geleneksel medyayı nasıl etkiledi, cihaz tüketimi gelecekte nasıl değişecek gibi sorular ele alındı.

Konuşmacıların “TV mecrası bitiyor mu?” sorusu üzerinde durduğu panelde genel kanı geleneksel mecraların sona ermeyeceği; kendilerini dijitale adapte ederek yollarına devam edecekleri oldu. Ekran sayılarının artışının geçmiş, günümüz ve gelecek üzerinden değerlendirildiği oturumda, ekranla olan ilişkilerin nasıl değişeceği de ele alındı. Ar-Ge alanında medyanın geleceğini şekillendirecek heyecan verici gelişmeler, mobile bakıştaki değişim ve yakın dönemde mecra tüketim alışkanlıklarımızı değiştirecek yeni teknolojiler panelin son kısmında ele alınan başlıklar oldu.

Google sunar: Video reklamda başarının ipuçları

Warm-Up’ın ikinci gününde öğleden sonraki oturumların startı Google’ın öncülüğünde gerçekleşen “Video reklamda başarının ipuçları” ile verildi. Google Account Manager, Branding Mert Alayoğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleşen oturumun panelistleri ise VivaKi Türkiye Head of Biddable Media Berkant Kuru, P&G Youth Life Stage Assistant Brand Manager Tezcan Gönüllü, OMD Türkiye Digital Manager Engin Şenyuva ve OMD Türkiye Digital Director Atakan Demirci’ydi.

Warm-Up oturumları sona erdi

YouTube’da markalı içerik konusunda yakın dönemin en başarılı iki vakasının tüm detaylarıyla gündeme geldiği oturumda P&G’nin Bana Bak ve Pepsi’nin Tadım Testi işleri masaya yatırıldı. Her iki projenin çıkış aşamasında konulan hedeflerle bu hedeflere ulaşmak konusunda bir mecra olarak YouTube’un sağladığı imkân ve geri bildirimin paylaşıldığı oturumda, YouTube reklamlarında başarı için altı olmazsa olmaz ipucu paylaşıldı:

  • Anılar artık çok çabuk siliniyor, hep akıllarda ilk sırada kalmaya bakın.
  • Mobil reklamlar masaüstünden daha yüksek etkileme gücüne sahip. İlk önce mobil planınızı yapın.
  • Reklam, popüler ve etkileşim kurmaya müsait içeriklerin öncesinde gösterildiğinde çok daha etkili.
  • Tutkulu izleyicilere ulaşmak için demografik hedeflemeye ilgi odaklı hedeflemeyi de ekleyin.
  • Başarılı vakaların ardındaki incelikleri çalışın.
  • YouTube ve televizyon bir arada çalıştıklarında çok daha etkili hale geliyor. TV’nin yanı sıra YouTube planınızı yapmayı unutmayın.

Türkiye’nin mobil anları

Kahve molasından sonra başlayan “Türkiye’nin mobil anları” adlı panelde, Narkoz Genel Müdürü Tuna Tiryakioğlu, Garanti Şubesiz Bankacılık Birim Müdürü Deniz Güven, Carat Dijital Medya Direktörü Deniz Tunaoğlu, Facebook Industry Leader Gül Yüksel Akkaya ve Medyanet Genel Müdürü Rima Erdemir bir araya geldi.

Panelde konuşmacılar mobili, gelir ve kullanıcı sayısı verileriyle karşılaştırmalı olarak değerlendirirken aynı zamanda; mobil data karmasının içine girerek zenginlik sağlayacak mı, yalnızca mobil kullanıcılara nasıl hizmetler verilecek ve önümüzdeki dönemde mobil, pazarlama ve müşteri üçgenini şekillendirecek trendler neler olacak sorularına cevap arandı.

Mobilin veri toplamada sunduğu fırsatlar, değişen metrikler ve akıllı pazarlama ve reklam modelleri de yine konuşmacıların üzerinde durduğu konuşlar oldu.

Sektörün yeni paydaşları start-up’lar

Brand Week Istanbul’un Lütfi Kırdar’da üç gün boyunca devam edecek oturumları öncesinde gerçekleşen Warm-Up seanslarında son söz “Sektörün yeni paydaşları start-up’lar” oturumunda söylendi.

Moderatörlüğünü Endeavor Türkiye Girişimci Seçim ve Hizmetler Direktörü Aslı Kurul Türkmen’in yaptığı oturumda, eBrand Value Kurucu Ortağı Ayşe Akçura, Vispera Kurucusu Aytül Erçil, Twentify Kurucu Ortağı ve CMO’su Çağlar Bozkurt ve Insider yöneticilerinden Kerem Bozokluoğlu kendilerine uluslararası alanda başarı getiren girişimlerinin ve şahsi girişimcilik hikâyelerini katılımcılarla paylaştı.

Panelistlerin, gerçek müşteri hikâyeleri/deneyimleri üzerinden girişimlerinin çözdüğü pazarlama problemlerini örneklendirdikleri oturum, iki gün boyunca Warm-Up oturumlarına yoğun ilgi gösteren katılımcıların alkışları eşliğinde son buldu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.