Warketing başladı

'Warketing: Pazarlamada Zafere Giden Yol' teması altında MediaCat ve Bonus Akademi'nin işbirliğiyle gerçekleştirilen MediaCat Forum 2005 başladı.

17.11.2005 - 00:00 | MediaCat

‘Warketing: Pazarlamada Zafere Giden Yol’ teması altında MediaCat ve Bonus Akademi’nin işbirliğiyle gerçekleştirilen MediaCat Forum 2005 başladı.

MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan ve Bonus Akademi Genel Müdürü Mehmet Sezgin’in açılış konuşmalarıyla başlayan forumun ilk konuşmacısı Apple Macintosh devriminin öncülerinden Guy Kawasaki idi.

Kawasaki, ilk kez geldiği İstanbul’da kendisini çok şaşırtan izlenimlerini paylaşarak başladığı renkli sunuşunda, bir pazarlama devrimi yapmak isteyenlere zafere giden yolda kendilerine yol gösterecek bir strateji sundu.

Stratejisini Constantin Brancusi’nin “Tanrı gibi yarat. Kral gibi yönet. Köle gibi çalış” sözüne dayandırarak üç aşamada anlatan Kawasaki, iş dünyasında herkesin para kazanma peşinde olduğunu, oysa para kazanmak için öncelikle anlam yaratmak gerektiğini söyledi.

Kawasaki’nin konuşmasının en ilginç bölümlerinden biri ‘İnsanları kutuplaştırın’ başlığını taşıyordu. Büyük ürünler bazı insanların hayranlığını kazanırken bazı insanların da nefretini kazanır diyen Kawasaki “Bu nedenle insanları kutuplaştırrmaktan korkmayın” diye konuştu.

Forum sabah bölümünde Guy Kawasaki’den sonra Sun Tzu’nun modern halefi olarak bilinen Chin-Ning Chu bir konuşma yapacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.