Chu: Yenilmeyi bilmezseniz, kazanmayı öğrenemezsiniz

MediaCat Forum 2005'in ikinci konuşmacısı olan Chin-Ning Chu

17.11.2005 - 00:00 | MediaCat

MediaCat Forum 2005’in ikinci konuşmacısı olan Chin-Ning Chu, Türkiye’deki ilk izlenimlerine göre Türkiye’nin kadınları destekleyen bir kültür olduğunu gördüğünü söyledi.

Efsanevi Çinli savaş stratejisti Sun Tzu’nun modern halefi olarak bilinen Chin-Ning Chu, kendisinin yanısıra dünyadaki birçok kişinin engin Çin bilgeliğinden yararlandığını belirtti. Bunlardan birinin büyük NBA starı Michael Jordan olduğunu söyleyen Chu, iş dünyasında ve diğer tüm alanlarda başarılı olmak için hem içimizdeki hem de dışımızdaki savaşı kazanmak zorundayız dedi.

Daha sonra Sun Tzu öğretisini anlatmaya başlayan Chu, bu öğretininin tao (ahlak), tien (zamanlama), di (coğrafi koşullar), jiang (liderlik) ve fa (uygulama) olmak beş temel öğeye dayandığını kaydetti.

Sun Tzu felsefesinin Çin’de 600 yıl süren bir iç savaşın birikiminden beslendiğini söyleyen Chu, bu felsefeye göre yenilmeyi öğrenemeyenlerin başarmayı da öğrenemeyeceklerini belirtti.

Enerji dolu bir konuşma yapan Chu, en iyi savaş stratejisinin ise savaştan mümkün olduğu kadar uzak durmak olduğunu söyledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.