Wall Street Journal çalışanlarından protesto

Amerikan Wall Street Journal (WSJ) gazetesinin 200 kadar çalışanı, gazetenin satın alınmasıyla ilgili Rupert Murdoch'un teklif vermesiyle bağımsızlıklarının tehlikeye girmesini protesto etmek amacıyla dün sabah işe gitmedi.

29.06.2007 - 09:41 | MediaCat

Amerikan Wall Street Journal (WSJ) gazetesinin 200 kadar çalışanı, gazetenin satın alınmasıyla ilgili Rupert Murdoch’un teklif vermesiyle bağımsızlıklarının tehlikeye girmesini protesto etmek amacıyla dün sabah işe gitmedi.

Sendika yetkilileri, 600’ü ABD’de olmak üzere toplam 700 kadar gazetecinin çalıştığı gazetenin bugünkü sayısının çıkacağını belirtti.

Medya patronu Rupert Murdoch, ABD’de en çok okunan ikinci gazete olma özelliğini taşıyan saygın gazeteyi satın almak için teklifte bulunmuştu. Teklifin gazetenin sahibi Bancroft ailesi tarafından incelendiği belirtiliyor.

Sendikadan yapılan açıklamada, “Wall Street Joournal’ın uzun yıllardır süren bağımsızlık geleneği bugün tehdit altındadır” denildi ve sendika üyesi bütün gazetecilerin iş bırakma eylemine katıldığı ifade edildi.

Sendika açıklamasında eylemin tam anlamıyla bir grev olmadığını, çünkü yerel saatle 14.00 sularında işe gelerek bugünün gazetesinin hazırlandığı da kaydedildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.