Wal-Mart’ın karı güldürdü

ABD'li perakende şirketi Wal-Mart, üçüncü çeyrekte 3,24 milyar dolar kar etti. Dünyanın en büyük perakende mağazaları zinciri Wal-Mart...

13.11.2009 - 00:00 | MediaCat

ABD’li perakende şirketi Wal-Mart, üçüncü çeyrekte 3,24 milyar dolar kar etti. Dünyanın en büyük perakende mağazaları zinciri Wal-Mart, geçen yıl üçüncü çeyrekte 3,14 milyar dolar (hisse başına 80 sent) olan karının, bu yıl aynı dönemde 3,24 milyar dolara (hise başına 84 sent) çıktığını açıkladı.  

Şirketin, 31 Ekim’de sona eren çeyrek itibariyle gelirleri ise 98,3 milyar dolardan 99,4 milyar dolara çıktı. Şirketin aynı dönemde uluslararası satışları yüzde 12,1 artarak 27,9 milyar dolar oldu.

Wal-Mart Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Mike Duke, ”söz konusu çeyrekte satışlarla ilgili durumda zorlukların sürdüğünü, ancak müşteri trafiğinin arttığını” belirtti. Duke, özellikle ABD, İngiltere ve Meksika olmak üzere pazar paylarını artırdıklarını da ifade etti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.