Gates CEO’lara yüklendi

Forbes dergisinin dünyanın en güçlü 10 kişisi arasında gösterdiği milyarder Bill Gates, Wall Street'in tepe yöneticilerinin maaşlarına tepki gösterdi...

13.11.2009 - 00:00 | MediaCat

Forbes dergisinin  dünyanın en güçlü 10 kişisi arasında gösterdiği milyarder Bill Gates, Wall Street’in  tepe yöneticilerinin maaşlarına tepki gösterdi.

Emekliliğini ilan ettikten sonra tüm vaktini kurduğu yardım vakfı faaliyetlerine ayıran Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Wall Street’te yöneticilere ödenen ve  1 milyar doları bulan maaş ve hakların ABD ekonomisine zarar verdiğini söyledi.

Gates açıklamasında; " 1 milyon doların yöneticilere verildiği  gün  kötü dönemin başlangıcı olmuştur"  diyerek finans şirketlerinde astronomik ücretlerle görev yapan CEO’ları işaret etti.

Bugün yaşananlarla ilgili 1993 yılında çıkan bankacılık yasasını suçlayan milyarder işadamı üst düzey yöneticilerin ücretlerine sınırlama getirilmesini ve ödemelerin hisse senedi ya da zamana yayılmış ödemeler şeklinde yapılmasının doğru olduğunu söyledi.

Gates,Wall Street’teki riski engellemenin ve bankacılık uygulamalarında yenilenmenin çöküşün eşiğine gelen ekonomi için çok önemli olduğunu belirtti.

Milyarder işadamı Gates, bankalar  ve diğer finans şirketlerinin büyük ödeme paketleri yüzünden  yüzde 10.2 ile  son 26 yılın en büyük işsizliğini yaşanan ABD’de kamuda  öfkenin hakim olduğunu da kaydetti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.