Chanel Şubat’ta Nişantaşı’na geliyor

Chanel, Şubat 2010'da Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor. Ünlü Fransız marka, Demsa Grubu’nun...

13.11.2009 - 00:00 | MediaCat

Chanel, Şubat 2010’da Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor. Ünlü Fransız marka, Demsa Grubu’nun Millenium Bank’tan aldığı genel müdürlük binasının bulunduğu alanda 250 metrekarelik bir mağaza açacak. Böylece Chanel, İstanbul’da Hermes’e de komşu olacak.

Moda dünyasının devrim yaratan markası Fransız Chanel, Türkiye pazarının kapısını Nişantaşı’ndan açıyor. Vatan’ın haberine göre, Türkiye’deki ilk mağazasını 2010 yılının Şubat ayında açması beklenen Chanel, meraklılarını Nişantaşı’nda yaklaşık 250 metrekarelik bir mağazada ağırlayacak. Chanel’in mağaza açması planlanan yerin sahibinin ise Harvey Nichols’ın Türkiye temsilciliğini üstlenerek dikkatleri üzerine çeken ve neredeyse artık her yabancı perakende markasının Türkiye pazarına girmek için kapısını çaldığı Demsa olduğu konuşuluyor.

Geçtiğimiz yılbaşında Millenium Bank’ın genel müdürlüğünün ve şubesinin bulunduğu Nişantaşı’ndaki binayı alan Demsa’nın burada bir Brandroom’u hizmete sunması, 2-3 tane de ABD’li ve Avrupalı markanın müstakil mağazalarının yine aynı binada açılması planlanıyordu. Demsa Grubu’nun Nişantaşı Millenium adını verdiği binanın ilk müstakil markalarından birinin de Chanel olduğu konuşuluyor. Chanel, bu yeni atağıyla Kasım ayı sonuna kadar Nişantaşı’nda ilk mağazasını açması planlanan dünyaca ünlü moda markası Hermes’e de komşu olacak.

5 UĞURLU SAYISI HER DEFİLEDE AYIN 5’İNDE YAPILIYOR
İlk defilesini ayın 5’inde yapan ve ertesi gün bütün dergilerde övgü yağmuruna tutulan Chanel, bu nedenle 5 rakamını uğurlu kabul ediyor. Markanın bütün koleksiyonları hâlâ 5 Şubat ve 5 Ağustos günlerinde sergileniyor. Chanel, parfümüne de bu inanışın sonucu olarak “No: 5” ismini verdi.

Chanel’in hem marka yüzü olan hem de bu markayı kullanan ünlüler arasında Nicole Kidman, Victoria Beckham, Nicky Hilton, Lily Allen, Catherine Denevue, Audrey Tautou, Rihanna, Emma Watson, Emma Thompson, Claudia Schiffer, Keira Knightley, Sienna Miller bulunuyor.

Kaynak: www.gazeteport.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.