MediaCat

Volvo Car Türkiye’ye yeni genel müdür

Volvo Car Türkiye’de genel müdür koltuğuna oturacak isim belli oldu.

Volvo Car Türkiye’ye yeni genel müdür

Volvo Car Türkiye Genel Müdürü Sabri Sözen’in Volvo Car EMEA Bölgesi Satış Sonrası Hizmetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak atanmasının ardından şirkette genel müdür koltuğunu devralacak isim belli oldu. Eylül 2020 itibarıyla geçerli olmak üzere Volvo Car Türkiye Genel Müdürlüğüne Magnus Boman atandı. Boman göreve başlayana kadar şirkette genel müdürlük sorumluluğunu Sözen üstlenecek.

26 yıldır görev yaptığı Volvo Car bünyesinde son yedi yıldır Volvo Car Danimarka Genel Müdürü olarak görev yapan Magnus Boman, şirkette satış planlama ve dağıtım, ürün teklifi, pazarlama ve satış yönetimi gibi çeşitli alanlarda sorumluluk üstlendi. Danimarka’daki görevinden önce Göteborg merkezli Volvo Car Batı Avrupa Satış Operasyonları Direktörü olarak görev alan Boman, 10 yıl süresince Asya’da Singapur, Japonya ve Malezya’da yönetici olarak çeşitli pozisyonlarda bulundu.

Türkiye’deki yeni kariyer yolculuğuna başlayacağı için büyük heyecan duyduğunu dile getiren Boman, “Volvo Car global olarak otomotiv sektörüne yeni teknolojiler sağlamak ve değişen tüketici davranışlarını analiz ederek bu yöndeki taleplerini karşılamak için ciddi çalışmalar gerçekleştiriyor. Türkiye’deki yeni ekibim ve iş ortaklarımızla birlikte bu çalışmaların bir parçası olmak için sabırsızlanıyorum” dedi. Bir diğer heyecanının da Türkiye ve Türkiye tarihiyle ilgili olduğunu söyleyen Boman, “Büyük ve köklü tarihi ile Türkiye’yi hem coğrafi hem kültürel açıdan merak ediyorum. Dünya kültürüne yön veren zenginlikteki bu kültürü keşfetmek heyecan verici” diye konuştu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.