Vodafone Türkiye futbol takımına İspanya’da “fair play” ödülü

Madrid’de düzenlenen 3. Vodafone Futbol Dünya Şampiyonası’nda Vodafone Türkiye takımı...

13.06.2008 - 14:09 | MediaCat

Madrid’de düzenlenen 3. Vodafone Futbol Dünya Şampiyonası’nda Vodafone Türkiye takımı, en iyi “fair play”i sergileyen takıma verilen Restless Ödülü’ne değer bulundu. Şampiyonluk kupasını ise Vodafone Çek Cumhuriyeti takımı kaldırdı.

Vodafone Türkiye çalışanlarının bu yıl ilk kez katıldığı 3. Vodafone Futbol Dünya Şampiyonası, 6 – 8 Haziran tarihleri arasında İspanya’nın başkenti Madrid’de gerçekleştirildi. 19 Vodafone takımının katıldığı şampiyonada Çek Cumhuriyeti takımı şampiyon olurken, Vodafone Türkiye takımı ise en az sarı kart gören takım olduğu için, en iyi ‘fair play’i sergileyen takıma verilen “Restless Ödülü” yani “Yenilmezlik Ödülü”nün sahibi oldu.

İlk maçında Portekiz’i 1-0 mağlup eden Vodafone Türkiye takımı, ikinci maçında Fransa’yla berabere kaldı. Üçüncü maçında ev sahibi İspanya’ya yenilen Türkiye takımı, turnuvadan da elenmiş oldu. Finalde İspanya’yla mücadele eden Vodafone Çek Cumhuriyeti takımı ise turnuvadan şampiyon olarak ayrıldı. 3. Vodafone Futbol Dünya Şampiyonası’nı İspanya ikinci, Fransa ise üçüncü olarak tamamladı.

Toplam 6 ödülün dağıtıldığı şampiyonada Restless Ödülü’ne Vodafone Türkiye Takımı değer bulunurken, turnuvanın en çok gol atan takımı Almanya “Red Ödülü”ne, en iyi defans yapan takım Romanya ise “Rock Solid Ödülü”ne layık görüldü. Öte yandan, şampiyonaya katılan takım ve oyunculara, Vodafone Türkiye İnsan Kaynakları ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Rengin Onay tarafından teşekkür sertifikası verildi.