Vodafone en fazla büyüyen operatör oldu

Vodafone Türkiye, mali yılının son çeyreğinde, servis gelirlerinde yüzde 31,3'lük bir büyüme kaydetti...

18.05.2010 - 00:00 | MediaCat

Vodafone Türkiye, mali yılının son çeyreğinde, servis gelirlerinde yüzde 31,3’lük bir büyüme kaydetti.

Vodafone Türkiye’den 2009-2010 mali yılı olan Nisan 2009-Mart 2010 döneminin son çeyreği olan Ocak-Mart 2010 çeyreğine ait sonuçlarına ilişkin yapılan yazılı açıklamada, Vodafone Türkiye’nin istikrarlı bir şekilde performansını yükselttiğini ortaya koyduğu ve pazarda ”en fazla” büyüyen operatör olduğu belirtildi.

Açıklamada, servis gelirlerinde, mali yıl boyunca her çeyrek artan bir grafik çizen şirketin, mali yılının son çeyreğini yüzde 31,3’lük bir büyüme oranı ile kapattığı kaydedildi.

Yıl boyunca, numara taşımadaki lider konumunu sürdüren şirketin, abone pazar payını da bir yıl içerisinde1,6 puan artırarak, son çeyrekte yüzde 25,4 pazar payı seviyesine ve 15,8 milyon abone sayısına yükselttiği ifade edilen açıklamada, özellikle faturalı aboneler tarafından tercih edilmesindeki büyük artışa paralel olarak, son çeyrekte faturalı abone sayısını bir önceki yıla göre yüzde 27,4 artırdığı belirtildi.

Açıklamada, son çeyrekte, faturalı ve faturasız aboneler için ortalama (blended) ARPU’nun, geçen yıla göre yüzde 34 artışla 14,9 lira seviyesine yükseldiği, Vodafone’nin aboneleri içindeki 3G abonelerinin oranını yüzde 16’ya çıkartırken, ortalama aylık data kullanım trafiğinin 3G lansman öncesindeki döneme oranla 22 kat arttığı vurgulandı.

Vodafone’nin geçen mali yılda ”numara taşımada 1 numaralı operatör” unvanını pekiştirdiği, Nisan 2009’dan bu yana, numara taşımada ”en çok” tercih edilen operatör olan Vodafone’a taşınan net numara sayısının 1,5 milyonu bulduğu, Vodafone’nin, 2G’de Türkiye nüfusunun yüzde 98,6’sını, 3G’de ise nüfusun yüzde 70’ini kapsama alanına aldığı bildirildi.

3G YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDECEK

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Tİmuray, konuya ilişkin değerlendirmesinde, milad yılı olarak belirledikleri 2009-2010 mali yılında, oluşturdukları yeni uzun vadeli büyüme programını, çok kuvvetli bir yatırım bütçesi ile desteklediklerini hatırlatarak, şunları kaydetti:

”2009-2010 mali yılımızdaki performansımız, uzun-vadeli büyüme programımızın etkinliğini ortaya koymuştur. Müşteri memnuniyetine ve kaliteye odaklanan stratejik programımızı çok kuvvetli teknolojik altyapı ile desteklemek üzere, 2009-2010 mali yılımızda 1,5 milyar liradan fazla yatırım gerçekleştirdik. Böylece, Vodafone Türkiye’nin, operasyonlarının başlangıcından bu yana, 4 yılda gerçekleştirdiği toplam yatırımı 10 milyar lirayı aşmıştır.”

Son çeyrekteki büyüme performanslarının, müşteri deneyiminde yaratılan farkın ve müşteri memnuniyetindeki artışın bir sonucu olduğunu ifade eden Timuray, ”Ülkemizin ekonomik gelişiminde ve bilgi toplumuna dönüşmesinde kilit role sahip olan mobil genişbant ve internet kullanımını artırmaya yönelik 3G yatırımlarımızı sürdürmeye ve hizmetlerimizi çeşitlendirmeye devam edeceğiz” dedi.

Mali yıllarının sonunda, kurumsal iş dünyasındaki konumlarını daha da güçlendirmeye yönelik stratejik bir adımı daha tamamlayarak, Borusan Telekom şirketini bünyelerine kattıklarını belirten Timuray, bu sinerjiyle, mobil ve sabit iletişim teknolojilerini birlikte sunan ”toplam iletişim hizmetleri stratejisi”ni geliştirecekleri 2010-2011 mali yılında, kurumsal müşterilerine daha fazla değer katmayı, memnuniyetlerini artırmayı ve bu sayede kurumsal müşteri pazar paylarını daha da artırmayı hedeflediklerini kaydetti.

Timuray, ”2009-2010 mali yıl sonuçlarımız, yurt çapında 81 ilde birlikte çalıştığımız bayilerimiz, tedarikçilerimiz ve tüm iş ortaklarımızla beraber sergilediğimiz yüksek kaliteli hizmet anlayışımızı, stratejilerimizin etkinliğini ve Vodafone Türkiye’nin istikrarlı büyüme sürecine girdiğini göstermektedir. Vodafone Türkiye, önümüzdeki dönemde de müşteri memnuniyetine odaklı programıyla, istikrarlı büyüme performansını hedeflemektedir” dedi.

NUMARA TAŞIMADA 1 NUMARA

Nisan 2009’den bu yana, numara taşımada en çok tercih edilen operatör olan Vodafone’a taşınan net numara sayısı 1,5 milyonu buldu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.