Vodafone en değerli 5. marka oldu

Marka değerlendirme alanında hizmet veren bağımsız kuruluş Brand Finance, 2010 yılının dünyadaki en değerli 500 markasını açıkladı.

23.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Marka değerlendirme alanında hizmet veren bağımsız kuruluş Brand Finance, 2010 yılının dünyadaki en değerli 500 markasını açıkladı.

Sektör bazında yapılan değerlemeler sonucunda oluşturulan Brand Finance Global 500 listesinde Vodafone, telekomünikasyon sektöründe dünyanın en değerli markası olarak belirlendi. Geçtiğimiz yıl da dünyanın en değerli telekom markası olarak seçilen Vodafone, genel sıralamada ise dünyanın en değerli beşinci markası oldu. Geçtiğimiz yıl 28,9 milyar dolarlık marka değerine ulaşan Vodafone’un marka değeri bir yılda yaklaşık yüzde 6’lık yükselişle 30,67 milyar dolara ulaştı.

Vodafone’un Afrika ve Avustralya’daki yatırımları, marka değerinin artmasında büyük rol oynadı. Avustralya’da yer alan ortak girişimin tamamen Vodafone markası altında faaliyetlerini sürdürmeye başlamasının ardından, hem Vodafone markaya hem de 40 pazarda mevcut olan ortak pazar şebekelerinin de markaya daha fazla değer katma potansiyeline sahip bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Vodafone Grup Ticari Direktörü Morten Lundal şöyle dedi: “Vodafone markasının gücü, yapmakta olduğumuz her şeyin toplamını yansıtmaktadır. Bu nedenle, Vodafone’un dünyada en değerli telekom markası olduğunu görmekten son derece mutluluk duyuyoruz. Marka konumlandırmamız, müşterilerimizin gelişmiş akıllı telefonları daha fazla kullanmasıyla, ses ve data çözümlerinin en iyi kalitede olmasını beklediğinden giderek daha fazla ilgi görüyor. Cep telefonundan data ve internet kullanımı bir “yaşam tarzından” çok bir “hayat çizgisi” olmaya başladı ve bu geçiş sürecinde müşterilerimizin tercih edilen ortağı olmayı hedefliyoruz.”
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.