Vodaco Agency’ye ‘Interactive Media Awards’tan 4 ödül birden

Vodaco Agency'nin tasarladığı iki mikro site, dünyanın en prestijli web sitesi yarışmalarından 'Interactive Media Awards (IMA)' tarafından...

13.03.2009 - 17:39 | MediaCat

Vodaco Agency’nin tasarladığı iki mikro site, dünyanın en prestijli web sitesi yarışmalarından ‘Interactive Media Awards (IMA)’ tarafından tam dört ödül birden aldı. Amerika’da düzenlenen yarışmada superslimlcd.com ve vestelpixellence.com adlı web sitelerinin her ikisine de ‘Tüketici Ürünleri’ ve ‘Bilim-Teknoloji’ kategorilerinde ‘Üstün Başarı Ödülü’ verildi.

Vodaco Agency ekibi tarafından Vestel’in hedef stratejilerine uygun olarak tasarlanan mikro siteler ile ürünün tüm özelliklerinin ziyaretçi tarafından algılanması, tüketici ile arasında duygusal bağ kurulması ve satın alma eğilimine yönlendirilmesi amaçlandı. Bu doğrultuda hazırlanan her iki site IMA tarafından, tasarım, içerik, fonksiyonelite ve kullanılabilirlik gibi kriterlerle değerlendirilerek ödüllere layık görüldü.

Ziyaretçinin sıkılmadan uzun süre sitede kalması ve adeta görsel bir şölen tadarak ayrılması amaçlanan superslimlcd.com’da 360 derece dönebilen hareketli görüntülerle ürünün tüm özellikleri kullanıcıya somut biçimde sunuluyor. Kurguda kullanılan rengarenk ve ince bir balık imgesi ile ürün özdeşleştirilirken, görüntü ve müziğin birbirini tamamlaması da ziyaretçilerin sitede uzun süre kalmalarını sağlıyor.

vestelpixellence.com’da ise; kullanılan küçük şirin robotlar sayesinde ürünün fonksiyonel özelliklerini ortaya çıkararak, ziyaretçilerin pixelence teknolojisini algılamalarını kolaylaştırıyor. Her sayfada yer alan alt ve üst navigasyon seçenekleri de sitenin ziyaretçilerine bilgiye kolay ulaşım şansı vererek kullanıcının siteyi dolaşırken geri dönüp zaman kaybetmesini engelliyor.

Projenin Kretatif Direktörü Pars KUNT; sitelerin yaratım sürecinde çok keyif aldıklarını, genellikle gündelik olmayan, gerçeküstü imgeleri kullanarak kurgulamaya çalıştıklarını ifade etti. Asıl keyifi ise yaratım sürecinden sonra gelen güzel feedbacklerle aldıklarını kaydeden KUNT, kazandıkları IMA ödülleri için; “Emeklerimizin sonucunda iyi bir merciden takdir almak çok gurur verici.” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.