VitrA’nın yeni filmi yayında

VitrA'nın yeni reklam filmi 'Her Gün Yeni Doğmak' yayında.

03.01.2012 - 00:00 | MediaCat

VitrA’nın yeni reklam filmi ‘Her Gün Yeni Doğmak’ yayında.

Film firmanın tüketiciye sunduğu yenilikçi çözümleri ve sürdürülebilirliğe verdiği önemi vurguluyor.

Çekimlerde yer alan Kızıl Geyik, VitrA’nın doğaya saygısını ve ondan aldığı ilhamı ifade ederken, markanın sürdürülebilirlik konusundaki vizyonuna duygusal bir gönderme de yaptı.

Düşteki yapı ve kostümlerde kullanılan Osmanlı motifleri, VitrA’nın tasarım geleneğinin köklerini vurguladı. Firma, inovasyon kavramını aynı anda hem markaya hem de tüketiciye ulaştırmayı hedefledi. Filminin özgün senaryosu, UltraRPM Reklam Ajansı tarafından hazırlandı.

Kampanyada; R. Paul McMillen ve Hakkı Mısırlıoğlu liderliğinde bir ekip görev aldı. Filmin yönetmeni Hartwill, banyo deneyimindeki kişisel bakım ve kendiyle baş başa kalma gibi çağrışımları; suyun yarattığı temizlenme, arınma, rahatlama etkilerini, yalın bir kurguyla bir araya getirdi.

Filmin prodüksiyonunda İdris Özgül liderliğinde yaklaşık 90 kişilik bir yapım ekibi görev aldı. Mimar Zehra Uçar tarafından tasarlanan mekanda 4 gün süren çekimler sonrası, postprodüksiyon çalışmaları, Londra ve Türkiye’de iki aya yakın sürede gerçekleştirildi. Filmde kullanılan kostümler dünyaca ünlü modacımız Hüseyin Çağlayan tarafından tasarlandı. Kıyafetlere, Osmanlı tarzının modern bir yorumu yansıtıldı.

Filmin en önemli özelliklerinden biri müziğinin başarılı besteci Oğuzhan Balcı tarafından bestelenmiş olması. Geleneksel ve çağdaş arasındaki kusursuz uyumu ortaya koyan bu özgün beste, Türkiye ve batı müziği enstrümanlarını, Osmanlı’dan ilham alan notalarda bir araya getirdi. Bestenin kaydında, yaylılar, klasik kemençe, arp ve perküsyon gibi 16 enstrüman kullanıldı.
 
Müziğin giriş bölümünde, büyülü hayal dünyası, batı müziğini temsil eden arp ve Türk müziğini temsil eden klasik kemençenin karşılıklı konuşmasıyla tasvir ediliyor. VitrA dünyasının görüntüleri ile birlikte her iki unsur geniş bir yaylı orkestra yazısı ile desteklenip finale kadar birlikte duyuluyor.

Kampanyanın fotoğraf çekimleri, Pawel Fabjanski ve Koray Birand tarafından ayrı ayrı gerçekleştirildi. Birçok uluslararası projede çalışan Fabjanski, Polonya Ulusal Film Akademisi’nde fotoğrafçılık dersleri veriyor.
 


Künye
Ajans: UltraRPM
Yönetmen: Chris Hartwill
Prodüktör: İdris Özgül
Yapımevi: F-Stop
Kostüm tasarımları: Hüseyin Çağlayan
İç mekan tasarımları: Zehra Uçar
Müzik: Oğuzhan Balcı
Fotoğrafçı: Pawel Fabjanski / Koray Birand

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.